Založ si blog

Večný život zabudovaný do ľudskej DNA!

Už na samom začiatku stvorenia prvého pozemsk’ho človeka, Adama, Boh, Stvoriteľ všetkého, Jehova Boh povedal jemu a jeho manželke Eve: “Boh ich požehnal a povedal im: „Buďte plodní, množte sa, naplňte zem a podmaňte si ju a vládnite nad morskými rybami a nebeským vtáctvom a každým živočíchom, ktorý sa pohybuje po zemi.“ – 1. Mojžišova 1:28.

Navyše toto Božie predsavzatie s ľudskou rodinou bolo mnohokrát potvrdené Kristom: “To znamená večný život, že spoznávajú teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.“ – Ján 17:3. “Lebo to je vôľa môjho Otca, aby každý, kto uznáva Syna a verí v neho, mal večný život, a ja ho vzkriesim v posledný deň.“ – Ján 6:40.

Môže veda priniesť večný život? Pred rokmi by sa takáto otázka zdala absurdná. Teraz však niektorí ľudia túto perspektívu vážne zvažujú. Vedci už dokázali zdvojnásobiť dĺžku života ovocných mušiek a červov pomocou techník, o ktorých sa niektorí domnievajú, že by sa dali použiť aj na ľudí. Výskum ukázal, že normálne ľudské bunky sú smrteľné!

Delia sa len v konečný počet. Potom sa prestanú deliť. Je to proces, ktorý sa porovnáva s vnútornými hodinami, ktoré riadia, kedy ľudia starnú a umierajú. Vedci teraz pracujú na resetovaní týchto hodín. Jedna populárna teória tvrdí, že kľúč k starnutiu leží na koncoch každého vlákna DNA, v oblasti nazývanej teloméra. 

Teloméry boli prirovnané k plastovým uzáverom na konci šnúrok na topánkach, ktoré majú chrániť šnúrky pred rozpletením. Vedci pozorovali, že zakaždým, keď sa niektoré bunky delia, teloméry sa skracujú ako horiaca zápalka. Nakoniec sa zdá, že teloméry sa skracujú natoľko, že sa bunka prestane deliť. 

S prítomnosťou určitého enzýmu sa však teloméry neskracujú. Podľa teórie by to teda mohlo poskytnúť bunkám potenciál pokračovať v delení donekonečna. Predstaviteľ jednej spoločnosti zapojenej do tejto práce povedal: „Je to prvýkrát, čo si môžeme predstaviť ľudskú nesmrteľnosť.” Ale nie všetci vedci s nim súhlasia.

Dnešné odpadlíctvo vedúceho zboru SV!

25.02.2024

Súčasné udalosti, oznámenia vedúceho zboru Strážnej Veže nás priviedli k rozhodnutiu, že nemôžeme podporiť to, čo považujeme za odpadnutie od pravého uctievania, ako je opísané v Biblii Ježišom Kristom a ako sa toho kresťania v prvom storočí stránili! Dokonca aj biblické princípy, ako boli vyučované a publikované pred COVID 19, sú bez komentára alebo tiež bez [...]

Boží posledný súd začne Strážnou Vežou!

24.02.2024

Túto rýchlo sa blížiacu skutočnosť, predpovedanú mnohokrát v inšpirovaných Svätých Písmach Božími prorokmi, starovekými i kresťanskými apoštolmi a prorokmi, potvrdil i apoštol Peter vo svojom prvom liste svojim pomazaným bratom a sestrám týmito jasnými varovnými slovami: “Lenže, nech nikto z vás netrpí ako vrah, zlodej, zločinec alebo ako ten, čo sa mieša do [...]

Kto je vedúci zbor Jehovových svedkov?

17.02.2024

Vedúci zbor Jehovových svedkov v súčasnosti tvorí deväť mužov, ktorí tvrdia, že sú pomazanými služobníkmi Boha Jehovu. Dali si zodpovednosť za to, aby dávali vedenie a podnety k dielu Kráľovstva Ježiša Krista. Hovoria o sebe ako o Vernom a Rozvážnom Otrokovi z jedného z podobenstiev Ježiša Krista. ( Mat. 24:14, 45–47; Zjavenie 12:17) Vedúci zbor tvrdí, že vo [...]

Rudolf Huliak

Matovičovci vyzývajú Huliaka, aby sa vzdal mandátu poslanca pre slová o zastrelení hovorcu hnutia

29.02.2024 15:33

Rovnako by sa podľa politického subjektu mal okamžite ospravedlniť a odovzdať zbrojný preukaz a zbrane.

Puigdemont

Katalánskeho expremiéra Puigdemonta vyšetrujú za terorizmus

29.02.2024 15:31

Súd nevylúčil, že Puigdemonta bude v prípade potreby aj trestne stíhať.

gašparovič

Exšéf kontrarozviedky SIS Gašparovič požiadal v Bosne o azyl, našli ho v Mostare

29.02.2024 15:13

Po bývalom vyšetrovateľovi NAKA Kučerkovi a exšéfovi operatívcov NAKA Kaľavskom požiadal o azyl v Bosne aj bývalý šéf kontrarozviedky SIS.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 109378x
Priemerná čítanosť článkov: 1420x

Autor blogu

Kategórie