Založ si blog

Dávať duchovný pokrm v pravý čas!

“Kto je ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojím služobníctvom, aby mu dával pokrm v pravý čas? Ten otrok bude šťastný, ak jeho pán pri svojom príchode zistí, že to robí. Hovorím vám, ustanoví ho nad celým svojím majetkom.” – Matúš 24:45-47.

Dať im mäso v primeranom čase, alebo aj dať im správne jedlo. V paralelnej pasáži Lukáša 12:42, toto slovo znamená aj „odmerka alebo pevná porcia jedla alebo múky“. Prirovnanie nám prináša jednu funkciu Kristovho služobníka. Lenže má dodávať ľuďom duchovný pokrm, ktorý potrebujú na udržanie svojho duchovného života. Môže to byť „duchovné mlieko“ z 1. Petra 2:2, Hebrejom 5:12. 1. Korinťanom 3:2!

Alebo to môže byť ‚silné mäso‘ alebo ‚pevné jedlo‘. Existuje umenie duchovnej dietetiky, ktorá si vyžaduje takt a rozlišovanie, ako aj vernosť. Múdry sluha sa bude snažiť objaviť nielen správny druh jedla, ale aj ten správny čas na jeho podávanie. Zjavná paralela sa objavuje v bežnom výklade ‚správne rozdeľovať slovo pravdy‘ (2. Timotejovi 2:15)!

Je zaužívaná norma jedla tak, že na začiatku dňa sú raňajky, potom obed a až na konci dňa je večera. Nepodáva sa večera na raňajky a slabé jedlo na večeru! Podobne je to aj s duchovným pokrmom, podľa biblického princípu: “Preto keď už máme za sebou to základné učenie o Kristovi, usilovne spejme k zrelosti!” – Hebrejom 6:1-3.

Verný a rozvážny otrok Ježiša Krista bude ustanovený až po jeho druhom príchode, keď Pán preskúma duchovnú situáciu vo svojom Kresťanskom zbore pomazaných, a i vynesie rozsudok! No potom zlý otrok, ktorý si neplnil svoju úlohu verne, bude vyhodený do tmy zatratenia, lenže Verný Rozvážny Otrok bude vymenovaný nad všetkým jeho majetkom!

Čierna mágia a podprahové vyobrazenia!

17.05.2023

Po zvážení histórie mnohých podprahových experimentov už vidíme, že podprahové vyobrazenia nie sú len čierna mágia – je v tom až skutočná veda! Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme mať svoje reakcie pod kontrolou, no ak im budeme vystavení, tak budeme podliehať ich vonkajším vplyvom, i bez toho, aby sme si to vôbec osobne uvedomovali. Čierna mágia, ktorá je tiež [...]

Malé zamyslenie sa nad dnešnými ľuďmi

12.05.2023

Ako by some mohli opísať, charakterizovať ľudí, ktorí strávia hodiny a hodiny počúvaním a čítaním a sledovaním nespočetných TV relácií o niečom, čo im nevysvetlí nič, zatiaľ čo budú absolútne ignorovať niekoho, kto vie všetko? Tá osoba, ten človek, ktorý vie všetko, už to i o sebe povedal, a bolo to napísané, akoby večne vytesané do kamenných tabuliek, [...]

Jehovovi svedkovia a islamský džihád!

06.05.2023

Prebieha „vojna“, o ktorej väčšina národov nevie. Je to „džihád“ slov a zámerov, ktorý bude zahŕňať vraždu každého živého človeka na tejto planéte. To zahŕňa aj dnes ešte nenarodených. Je to systém viery, ktorý obmedzuje spasenie na pár vzácnych ľudí. Je to celosvetová teroristická organizácia, ktorá ospravedlňuje a vydáva „hrozby smrti“ každému. [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 60366x
Priemerná čítanosť článkov: 1161x

Autor blogu

Kategórie