Založ si blog

Kedy je zjavený Verný a Rozvážny Otrok!

O vernom a rozvážnom otrokovi, za ktorého sa členovia Vedúceho Zboru svedkov Jehovových už dnes považujú, Ježiš Kristus dal svojim apoštolom a učeníkom otázku v inšpirovaných slovách apoštola Matúša: “Kto je ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojím služobníctvom, aby mu dával pokrm v pravý čas? No ten otrok bude šťastný, ak jeho pán pri svojom príchode zistí, že to robí. Hovorím vám, ustanoví ho nad celým svojím majetkom.” – Matúš 24:45-47.

Ale len v nasledujúcom verši tej istej kapitoly kontrastuje toho otroka, ktorý verne vykonáva svoju jeho Pánom mu danú prácu, aby verne vždy dával Kristovmu otrokovi duchovnú potravu v pravý čas, slovami: “Lenže keby bol ten otrok zlý a v duchu by si povedal: ‚Môj pán neprichádza,’ a začal by biť svojich spoluotrokov a potom jesť a piť s opilcami, jeho pán príde v deň, keď to nebude čakať, a v hodinu, o ktorej nevie, čo najprísnejšie ho potrestá a určí mu miesto s pokrytcami. Tam bude plakať a škrípať zubami.” – Matúš 24:48-51.

Je jasné z horecitovaných inšpirovaných slov apoštola Matúša, že tento Kristov verný a rozvážny otrok prichádza na scénu až po druhom príchode Ježiša Krista, keď Kráľ začne svoju prítomnosť súdom Božieho domu, či kresťanského zboru jeho pomazaných bratov! Až potom oddelí verných bratov a volá ich verný a rozvážny otrok za to, že verne a rozvážne vykonávali svoju pridelenú prácu od nevernývh a ustanoví ich nad všetkým, čo mu bolo dané! Ale všimnime si slová zlého otroka:

“Ďalší spôsob, akým nás Jehova vedie zbor, je cez verného a rozvážneho otroka. (Mat. 24:45) Niekedy od neho môžeme dostať pokyny, ktorým úplne nerozumieme. Napríklad dostaneme konkrétne pokyny, ako sa pripraviť na prírodnú katastrofu, hoci tam, kde žijeme, sa katastrofy bežne nevyskytujú. Alebo sa nám môže zdať, že verný otrok je počas pandémie príliš opatrný. Čo by sme mali robiť, ak pokyny, ktoré dostávame, sú podľa nás nelogické? 

Môžeme uvažovať o tom, k akým dobrým výsledkom to viedlo, keď Izraeliti poslúchali pokyny, ktoré dostali prostredníctvom Jozuu a Zorobábela. Môžeme premýšľať aj o iných biblických správach. Niekedy dostali Boží služobníci pokyny, ktoré by sa mohli z ľudského pohľadu zdať nerozumné, ale keď ich poslúchli, zachránili si život.” (Sud. 7:7; 8:10) Takže už dnes sa prirovnávajú k Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi a doslova sa vyvyšujú aj nad Ježiša Krista!

Čierna mágia a podprahové vyobrazenia!

17.05.2023

Po zvážení histórie mnohých podprahových experimentov už vidíme, že podprahové vyobrazenia nie sú len čierna mágia – je v tom až skutočná veda! Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme mať svoje reakcie pod kontrolou, no ak im budeme vystavení, tak budeme podliehať ich vonkajším vplyvom, i bez toho, aby sme si to vôbec osobne uvedomovali. Čierna mágia, ktorá je tiež [...]

Malé zamyslenie sa nad dnešnými ľuďmi

12.05.2023

Ako by some mohli opísať, charakterizovať ľudí, ktorí strávia hodiny a hodiny počúvaním a čítaním a sledovaním nespočetných TV relácií o niečom, čo im nevysvetlí nič, zatiaľ čo budú absolútne ignorovať niekoho, kto vie všetko? Tá osoba, ten človek, ktorý vie všetko, už to i o sebe povedal, a bolo to napísané, akoby večne vytesané do kamenných tabuliek, [...]

Jehovovi svedkovia a islamský džihád!

06.05.2023

Prebieha „vojna“, o ktorej väčšina národov nevie. Je to „džihád“ slov a zámerov, ktorý bude zahŕňať vraždu každého živého človeka na tejto planéte. To zahŕňa aj dnes ešte nenarodených. Je to systém viery, ktorý obmedzuje spasenie na pár vzácnych ľudí. Je to celosvetová teroristická organizácia, ktorá ospravedlňuje a vydáva „hrozby smrti“ každému. [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 60363x
Priemerná čítanosť článkov: 1161x

Autor blogu

Kategórie