Založ si blog

Kedy je zjavený Verný a Rozvážny Otrok!

O vernom a rozvážnom otrokovi, za ktorého sa členovia Vedúceho Zboru svedkov Jehovových už dnes považujú, Ježiš Kristus dal svojim apoštolom a učeníkom otázku v inšpirovaných slovách apoštola Matúša: “Kto je ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojím služobníctvom, aby mu dával pokrm v pravý čas? No ten otrok bude šťastný, ak jeho pán pri svojom príchode zistí, že to robí. Hovorím vám, ustanoví ho nad celým svojím majetkom.” – Matúš 24:45-47.

Ale len v nasledujúcom verši tej istej kapitoly kontrastuje toho otroka, ktorý verne vykonáva svoju jeho Pánom mu danú prácu, aby verne vždy dával Kristovmu otrokovi duchovnú potravu v pravý čas, slovami: “Lenže keby bol ten otrok zlý a v duchu by si povedal: ‚Môj pán neprichádza,’ a začal by biť svojich spoluotrokov a potom jesť a piť s opilcami, jeho pán príde v deň, keď to nebude čakať, a v hodinu, o ktorej nevie, čo najprísnejšie ho potrestá a určí mu miesto s pokrytcami. Tam bude plakať a škrípať zubami.” – Matúš 24:48-51.

Je jasné z horecitovaných inšpirovaných slov apoštola Matúša, že tento Kristov verný a rozvážny otrok prichádza na scénu až po druhom príchode Ježiša Krista, keď Kráľ začne svoju prítomnosť súdom Božieho domu, či kresťanského zboru jeho pomazaných bratov! Až potom oddelí verných bratov a volá ich verný a rozvážny otrok za to, že verne a rozvážne vykonávali svoju pridelenú prácu od nevernývh a ustanoví ich nad všetkým, čo mu bolo dané! Ale všimnime si slová zlého otroka:

“Ďalší spôsob, akým nás Jehova vedie zbor, je cez verného a rozvážneho otroka. (Mat. 24:45) Niekedy od neho môžeme dostať pokyny, ktorým úplne nerozumieme. Napríklad dostaneme konkrétne pokyny, ako sa pripraviť na prírodnú katastrofu, hoci tam, kde žijeme, sa katastrofy bežne nevyskytujú. Alebo sa nám môže zdať, že verný otrok je počas pandémie príliš opatrný. Čo by sme mali robiť, ak pokyny, ktoré dostávame, sú podľa nás nelogické? 

Môžeme uvažovať o tom, k akým dobrým výsledkom to viedlo, keď Izraeliti poslúchali pokyny, ktoré dostali prostredníctvom Jozuu a Zorobábela. Môžeme premýšľať aj o iných biblických správach. Niekedy dostali Boží služobníci pokyny, ktoré by sa mohli z ľudského pohľadu zdať nerozumné, ale keď ich poslúchli, zachránili si život.” (Sud. 7:7; 8:10) Takže už dnes sa prirovnávajú k Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi a doslova sa vyvyšujú aj nad Ježiša Krista!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 126642x
Priemerná čítanosť článkov: 1526x

Autor blogu

Kategórie