Založ si blog

Význam jedinečného mena Stvoriteľa!

Keďže Stvoriteľ celého vesmíru a všetkého života v ňom, anjelov na nebi a ľudí na Zemi, je jedinečný, aj jeho meno musí byť jedinečné! Tak, ako jeho syn, Michael (kto je ako Boh?) je jedinečný a preto je opísaný ako jednosplodený (jednorodený, jediný priamo stvorený Bohom Všemohúcim – Ján 3:16), tak aj meno Stvoriteľa – JEHOVA – je jedinečné, meno ktoré patrí Stvorieľovi a Zvrchovanému Vládcovi celého vesmíru a všetkého v ňom! Hebrejské meno vyjadrené štyrmi spoluhláskami (informovaný čitateľ sám dodával samohlásky) YHWH alebo JHVH, má v skutočnosti význam – urobím všetko, čo je mojim potešením (čo sa mi páči)!

A táto myšlienka je pekne vysvetlené v nasledujúcich inšpirovaných slovách proroka Izaiáša: “Lebo moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty,“ vyhlasuje Jehova. “Veď ako vysoko je nebo nad zemou, tak moje cesty prevyšujú vaše cesty a moje myšlienky prevyšujú vaše myšlienky. Lebo ako padá dážď a sneh z neba a nevracia sa naspäť, kým nezavlaží zem, aby sa zazelenala, priniesla plody a vydala semeno na siatie a chlieb na jedenie, tak je to so slovom, ktoré vychádza z mojich úst: nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale vykoná všetko, čo si prajem ( to čo sa mi páči), a dosiahne to, na čo som ho poslal.” – Izaiáš 55:8-11.

Ešte komentár k inšpirovaným slovám “tak je to so SLOVOM, ktoré vychádza z mojich úst: nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale vykoná všetko, čo si prajem (len to čo sa mi páči), a dosiahne to, na čo som ho poslal” Apoštol Ján pod inšpiráciou v svojom evajéliu identifikoval toto SLOVO, keď opísal Ježiša Krista, Božieho nebeského “jednorodeného” syna, na nebi pod menom Michael (kto je ako Boh): “Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo bohom.” – Ján 1:1. Michael je stvoreným bohom na rozdiel od svojho nebeského Otca, večne existujúceho absolútneho BOHA, bez začiatku a bez konca!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Rusi by využili prímerie, aby sa pripravili na ďalšie útoky a vojnu s NATO, tvrdí ISW

25.05.2024 08:30

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123730x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie