Založ si blog

Význam jedinečného mena Stvoriteľa!

Keďže Stvoriteľ celého vesmíru a všetkého života v ňom, anjelov na nebi a ľudí na Zemi, je jedinečný, aj jeho meno musí byť jedinečné! Tak, ako jeho syn, Michael (kto je ako Boh?) je jedinečný a preto je opísaný ako jednosplodený (jednorodený, jediný priamo stvorený Bohom Všemohúcim – Ján 3:16), tak aj meno Stvoriteľa – JEHOVA – je jedinečné, meno ktoré patrí Stvorieľovi a Zvrchovanému Vládcovi celého vesmíru a všetkého v ňom! Hebrejské meno vyjadrené štyrmi spoluhláskami (informovaný čitateľ sám dodával samohlásky) YHWH alebo JHVH, má v skutočnosti význam – urobím všetko, čo je mojim potešením (čo sa mi páči)!

A táto myšlienka je pekne vysvetlené v nasledujúcich inšpirovaných slovách proroka Izaiáša: “Lebo moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty,“ vyhlasuje Jehova. “Veď ako vysoko je nebo nad zemou, tak moje cesty prevyšujú vaše cesty a moje myšlienky prevyšujú vaše myšlienky. Lebo ako padá dážď a sneh z neba a nevracia sa naspäť, kým nezavlaží zem, aby sa zazelenala, priniesla plody a vydala semeno na siatie a chlieb na jedenie, tak je to so slovom, ktoré vychádza z mojich úst: nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale vykoná všetko, čo si prajem ( to čo sa mi páči), a dosiahne to, na čo som ho poslal.” – Izaiáš 55:8-11.

Ešte komentár k inšpirovaným slovám “tak je to so SLOVOM, ktoré vychádza z mojich úst: nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale vykoná všetko, čo si prajem (len to čo sa mi páči), a dosiahne to, na čo som ho poslal” Apoštol Ján pod inšpiráciou v svojom evajéliu identifikoval toto SLOVO, keď opísal Ježiša Krista, Božieho nebeského “jednorodeného” syna, na nebi pod menom Michael (kto je ako Boh): “Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo bohom.” – Ján 1:1. Michael je stvoreným bohom na rozdiel od svojho nebeského Otca, večne existujúceho absolútneho BOHA, bez začiatku a bez konca!

Čierna mágia a podprahové vyobrazenia!

17.05.2023

Po zvážení histórie mnohých podprahových experimentov už vidíme, že podprahové vyobrazenia nie sú len čierna mágia – je v tom až skutočná veda! Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme mať svoje reakcie pod kontrolou, no ak im budeme vystavení, tak budeme podliehať ich vonkajším vplyvom, i bez toho, aby sme si to vôbec osobne uvedomovali. Čierna mágia, ktorá je tiež [...]

Malé zamyslenie sa nad dnešnými ľuďmi

12.05.2023

Ako by some mohli opísať, charakterizovať ľudí, ktorí strávia hodiny a hodiny počúvaním a čítaním a sledovaním nespočetných TV relácií o niečom, čo im nevysvetlí nič, zatiaľ čo budú absolútne ignorovať niekoho, kto vie všetko? Tá osoba, ten človek, ktorý vie všetko, už to i o sebe povedal, a bolo to napísané, akoby večne vytesané do kamenných tabuliek, [...]

Jehovovi svedkovia a islamský džihád!

06.05.2023

Prebieha „vojna“, o ktorej väčšina národov nevie. Je to „džihád“ slov a zámerov, ktorý bude zahŕňať vraždu každého živého človeka na tejto planéte. To zahŕňa aj dnes ešte nenarodených. Je to systém viery, ktorý obmedzuje spasenie na pár vzácnych ľudí. Je to celosvetová teroristická organizácia, ktorá ospravedlňuje a vydáva „hrozby smrti“ každému. [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 60349x
Priemerná čítanosť článkov: 1161x

Autor blogu

Kategórie