Založ si blog

Skúšajte všetky inšpirované výroky!

“Milovaní, neverte každému učeniu, ktoré tvrdí, že je od Boha, ale overujte si, či pochádza od Boha, lebo do sveta vyšlo mnoho falošných prorokov.” – 1. Jána 4:1.

Či už sú zámerne klamliví alebo jednoducho tupí, Vedúci Zbor alebo ktokoľvek, kto píše tieto každodenné komentáre k denným textom, zahmlieva význam Písma! Aj denný text uvádza, že musíme odmietnuť všetky lži nášho protivníka. Dobre. Samozrejme. Ale to je dosť jednoduché. No a zostarnutý apoštol Ján nám nenariadil, aby sme odmietli lži, ktoré môžu šíriť aj nekresťania. Ale práve naopak! Ján varoval kresťanov, aby slepo neprijímali všetko, čo učia tí, ktorí sa považujú za inšpirovaných prorokov. Možno dokonca tvrdia, že sú verní a diskrétni. A nemýľte sa, Vedúci Zbor o sebe tvrdí, že sú prorokmi, hovorcami triedy prorokov pomazaných kresťanov – dokonca jediným hovorcom Všemohúceho Boha Jehovu!

Koniec koncov, neveria Jehovovi svedkovia, že všetko, čo Vedúci Zbor učí, je od Boha? Ak je to pravda, doslova akou metódou uvažovania sú inšpirované výroky Strážnej Veže oslobodené od toho, aby boli podrobené skúške? Ako kresťania máme právo a povinnosť skúšať inšpirované výroky, ktoré pochádzajú zo Strážnej Veže! Napriek tomu, ako všetci Jehovovi svedkovia vedia, spochybňovanie akéhokoľvek aspektu učenia Strážnej Veže o proroctve sa považuje za hrozný zločin nevery a nelojálnosti. Vedúci Zbor urobil hriech podrobovať svoje učenie skúške! Možno je to preto, že vedia, že ich doktrína o roku 1914 a všetko, čo je s ňou spojené, neprejde skúškou, že nepochádza od Boha!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Rusi by využili prímerie, aby sa pripravili na ďalšie útoky a vojnu s NATO, tvrdí ISW

25.05.2024 08:30

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123733x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie