Založ si blog

Nebeská žena porodila syna, chlapca

“V nebi bolo vidieť veľké znamenie: Žena bola odetá slnkom, pod nohami mala mesiac, a na hlave korunu z 12 hviezd. Ale bola tehotná, a kričala v pôrodných bolestiach, lebo začínala rodiť,….a porodila syna, chlapca, ktorý má pásť všetky národy železnou palicou. A jej dieťa bolo vytrhnuté k Bohu a k jeho trónu. Žena utiekla na pustatinu, kde jej Boh pripravil miesto, aby ju tam živili 1 260 dní.” – Zjavenie 12:1-6.

Biblická kniha Zjavenie bola daná apoštolovi Jánovi Bohom cez jeho syna Ježiša Krista. prezentovaná jeho anjelom v biblických symboloch o tom, čo sa má stať v “čase konca”, ktorý podľa informácií už uvedených v Biblii bude trvať 1260 dní alebo tri “časy aj pol” až do Armagedonu! Pochopenie týchto symbolov a porozumenie tejto informácii dá nádej pomazaným bratom Krista v čase konca, ktorý je dnes už blízko!

Žena v uvedenej biblickej stati reprezentuje Novú Zmluvu (Galatskýmm 4:24), ktorú Jehova Boh urobil cez Krista so 144 000 adoptovanými, pomazanými synmi (vyvolenými z veriacich, ale nedokonalých ľudí – žien aj mužov – čo vysvetľuje biblický výraz ohľadne narodeného syna-chlapca, pretože aj anjeli sú Boží synovia) Stvoriteľa, Jehovu Boha! Podobne Stará Zmluva Zákona bola reprezentovaná ženou Hagar.

Porodenie syna, chlapca, v knihe Zjavenie je to, o čom Ježiš Kristus oznámil svojim učeníkom, keď im potom povedal: “Preto choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha a učte ich dodržiavať všetko, čo som vám prikázal. Lenže ja budem s vami po všetky dni až do konca tohto usporiadania sveta.“ – Matúš 28:19, 20. Takže “koniec” zvestovania a robenia učeníkov v tomto prípade je narodenie syna, chlapca!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123740x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie