Založ si blog

Dôverný list spoločnosti Strážna Veža!

Všimnite si, prosím, nižšie uvedené komentáre bystrého Jehovovho svedka Waltera Saltera z roku 1937, keď namietal proti tomuto zlému babylonskému (v prvom storočí to boli farizejovia, dnes to je VZ SV a ich zastupiteľských princov) duchovnému zajatiu (Zjavenie 18:4), systematicky vnucovanému bratom a sestrám tej jeho doby:

“Aj keď uznávam vašu pozíciu prezidenta spoločnosti, vždy som si vyhradzoval právo myslieť sám za seba! Dobre sa hovorí: „Človek, ktorý nevie myslieť, je idiot, človek, ktorý nechce myslieť, je hlupák a človek, ktorý sa bojí myslieť, je zbabelec.“ Absolútne odmietam, aby niekto robil moje myslenie za mňa! Nemohol som urobiť inak a byť verný svojmu Bohu Jehovovi! Nemohol som byť Russellitom a byť verný Jehovovi; Nemohol som byť Rutherforditom a byť verný Jehovovi; Nemohol som byť Channelitom a byť verný Jehovovi; a nemohol som byť Dawnitom alebo iným „Itom“ a byť verný Jehovovi! Byť takým by podľa môjho chápania Písma znamenalo, že človek je poškvrnený ženami (organizáciami) a podlieha ich vôli a nie vôli Božej (Zjavenie 14:4) 

“Kto má moje slovo, nech hovorí moje slovo verne (a nie úsudky a hlúposti ľudí) bez ohľadu na to, čo si môžu nárokovať pre seba alebo svoj úrad!” (alebo organizáciu, s ktorou sú náhodou spojení) „Hľa, som proti tým, ktorí prorokujú falošné sny, hovorí Pán… a spôsobujú, že môj ľud blúdi svojimi klamstvami a ľahkosťou.“ (Jeremiáš 23:28-40). Je pravda, že všetky tieto “Itom” majú nejakú pravdu! Niektoré viac, niektoré menej. Inak by nemohli ľudí oklamať! Satan oslepuje ľudí práve touto pravdou, spolu so sofistikami ľudí; v skutočnosti, čím viac pravdy majú, keď sú nesprávne použité, tým sú klamlivejšie! Každý tvrdí, že hovorí s autoritou, niektorí oveľa dogmatickejšie ako iní. Pavol dobre radí: „Dajte si pozor, aby vás niekto nezotročil filozofiou…“ – Kolosanom 2:8.

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Rusi by využili prímerie, aby sa pripravili na ďalšie útoky a vojnu s NATO, tvrdí ISW

25.05.2024 08:30

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123734x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie