Založ si blog

Základný princíp Jehovovej organizácie!

Nižšie nájdete zaujímavý citát zo Strážnej veže z 1. 6. 1967 s názvom „Napredujte s Jehovovou organizáciou“, strana 338, a odsek 12, ktorý nám ukazuje rozsah kontroly Strážnej veže nad návykmi čítania a výskumu Jehovových svedkov:

 “Ako uskutočníme tieto štyri veci? Po prvé, štúdium: Štúdium môžeme považovať za tvrdú prácu, ktorá zahŕňa náročný výskum. Ale v Jehovovej organizácii nie je potrebné tráviť veľa času a energie výskumom, pretože v organizácii sú bratia, ktorí sú poverení robiť práve to, aby pomohli aj vám, ktorí na to nemáte toľko času, títo pripravujú dobrý materiál v Strážnej veži a iných publikáciách Spoločnosti. Alebo neštuduješ dosť? Prijmi tento návrh: Najlepšie a najužitočnejšie štúdium, ktoré robíš, je často, keď čítate novú Strážnu vežu alebo Prebuďte sa! alebo novú knihu s radosťou z nových právd a nového pohľadu. 

Pamätáte si jednotlivé body. Nadšene o nich hovoríte s ostatnými bratmi. Tak skúste toto: Zoberte si každú Strážnu vežu alebo Prebuďte sa! ako to príde, a čítať to, len pre radosť a potešenie, ktoré to dáva. Nezabúdajte, že nehodláte študovať, ale len si užívať informácie. To zvýši vašu radosť z čítania a podnieti vás to k rozhodnejšej, organizovanej slúžbe. Jehova Boh chce, aby si si štúdium užíval. Nechce, aby to bolo pre nás drina! Je šťastným Bohom, ktorý má radosť z poskytovania všetkého tohto bohatého duchovného pokrmu. — 1 Tim. 1:11; Skutky 20:35.”

V tom istom článku odsek č. 8…poslušnosť organizácii sa rovná poslušnosti Jehovovi…citát: “Môžeme povedať, čo je základným princípom hnutia Jehovovej živej organizácie? Dá sa to vyjadriť jedným slovom: POSLUŠNOSŤ. Láskavá poslušnosť zo srdca je všetko. Toto je základný vzorec, na ktorom organizácia spočíva a funguje.”

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

študenti, vysoká škola

Študentské voľby ukázali, kam smeruje hlas mladej generácie

25.05.2024 10:35

Voľby do Európskeho parlamentu sa konali od 6. do 24. mája v 68 okresoch vo všetkých krajoch.

nehoda

Veľká tragédia pri Veľkej Mači, náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia

25.05.2024 10:21

Nehodu prežila iba 21 -ročná dievčina, ktorú záchranári transportovali s ťažkými zraneniami do nemocnice.

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123763x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie