Založ si blog

Komentár na biblický text – na 3-2-2023

Polobrat Ježiša Krista, učeník Jakub, v prvom storočí napísal pod inšpiráciou list nesúci jeho meno, v ktorom medzi iným spomenul večý zákon a princíp pre všetko Božie stvorenie, anjelov na nebi a ľudí na Zemi: “Podriaďte sa teda Bohu, ale vzoprite sa Diablovi a utečie od vás.” – Jakub 4:7.

Aj keď po tisícročnej vláde Ježiša Krista a jeho 144 000 spoločníkov z neba, ale už ako nesmrteľné bytosti, bude Satan Diabol a jeho démonskí anjelskí spoločníci a všetci ľudiia na Zemi, ktorí ich budú uctievať večne zničení, je nutné si pamätať jednu dôležitú pravdu!

Že význam mena najväčšieho nepriateľa Stvoriteľa a všetkých bytostí Boha, anjelov na nebi a ľudí na Zemi, je Satan – odporca, a Diabol – klamár! Ani odpor voči večnému Zvrchovanému vládcovi vesmíru, Bohu Jehovovi, ani klamstvo v akejkoľvek forme, nebude tolerované!

Komentár Strážnej veže sčasti hovorí: “Čo ak si uvedomíme, že sme už padli do pasce pýchy alebo chamtivosti? Môžeme z nej uniknúť! Apoštol Pavol povedal, že tí, ktorých Diabol „zaživa chytil“, môžu uniknúť z jeho pasce.” (2. Tim. 2:26)

Veľký problém dnes majú všetci svedkovia Jehovu Boha, lebo ich takzvané “apoštolské vedenie” už bolo chytené do tejto pasce Satana Diabla! Už je nemožné pre nich z tej pasce uniknúť, lebo sa postavili nad Ježiša Krista a verejne sa prehlasujú za boha (2. Tes. 2:4!

Teraz organizácia svedkov Jehovových zatvára a potom predáva desiatky kráľovských sál po celej Amerike a Británii a v iných krajinách a nariaďuje miestnym SJ ísť inam, niekedy na značnú vzdialenosť! A nehnuteľnosti (ktoré boli venované Jehovovi) sú ponúkané na predaj za vysokú cenu svetským osobám, lebo sú vo veľmi vhodnej pozícii!

Menia otázky pre krst svedkov Jehovových!

28.03.2023

Spoločnosť Strážna Veža si počas minulého 35-ročného funkčného obdobia Vedúceho Zboru urobila drastické a neúctivé zásahy do postavenia Jehovu Boha ako najvyššieho Zvrchovaného Vládcu v kresťanskom zbore! Spoločnosť Strážna veža zneužila svoju autoritu, a akoby sa umiestnila na úroveň s Bohom Jehovom! Svojimi činmi si upevnili rovnaké postavenie ako Jehova Boh v [...]

Sú zodpovední za hriechy svojich vodcov!

17.03.2023

Sú Jehovovi svedkovia zodpovední za hriechy svojich vodcov, konkrétne za hriechy samotného Vedúceho Zboru a samej spoločnosti Strážna Veža? Aby sme dospeli k správnej biblickej odpovedi, konkrétne či sme zodpovední za hriechy našich vodcov, uvažujme o nasledujúcich inšpirovaných biblických veršoch z knihy Skutky apoštolov, napísanej pod inšpiráciou lekárom Lukášom: [...]

Kto je dnes skutočne Veľký Babylon!

13.03.2023

“A anjel zvolal silným hlasom: ‚Padol! Veľký Babylon padol a stal sa sídlom démonov a skrýšou každého nečistého ducha a každého nečistého a nenávideného vtáka! Všetky národy padli za obeť vínu jeho vášne, vínu jeho nemravnosti. Králi zeme sa s ním dopúšťali nemravnosti a obchodníci zeme zbohatli [...]

paríž

Ďalšie celoštátne protesty vo Francúzsku budú 6. apríla

29.03.2023 06:42

Obyvatelia krajiny vyšli do ulíc aj v utorok. Bol to desiaty deň celoštátnych protestov.

Vladimír Soták, generálny riaditeľ Železiarne Podbrezová

Soták o problémoch v zdravotníctve: Naťahuje sa to ako 'sopeľ na rukáve'

29.03.2023 06:23

Takmer 30-tisíc Horehroncov podpísalo petíciu za zachovanie breznianskej nemocnice a za jej zaradenie do vyššej úrovne. Situáciu kritizuje aj Vladimír Soták.

Železnice / Koľnice / Vlak /

Železniciam chýbajú peniaze aj plán. Vlakov zadarmo či lacných lístkov sa budeme musieť vzdať, tvrdí odborníčka

29.03.2023 06:05

Je smutné, že na neriešenie zúfalého stavu našich koľají nás musí upozorňovať zahraničie, hovorí v podcaste denníka Pravda analytička Desana Mertinková.

vojna na Ukrajine, míny

ONLINE: Jadrové zbrane v Bielorusku znepokojili Bidena. Súčiastky do dronov Šáhed majú aj v AliExpresse

29.03.2023 06:00, aktualizované: 07:17

Slová Vladimira Putina o rozmiestnení jadrových zbraní v Bielorusku označil Joe Biden za nebezpečné. EÚ vyzýva Bielorusko, aby tieto zbrane odmietlo.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 42050x
Priemerná čítanosť článkov: 1168x

Autor blogu

Kategórie