Založ si blog

Komentár na biblický text – na 1-2-2023

Veľmi zaujímavý komentár ponúka Strážna veža na deň prvého februára roku 2023, keď ohľadne biblického verša v knihe Žalmov, o verši 145:18 – “Jehova je blízko tých, ktorí ho vzývajú, všetkých, ktorí ho vzývajú v úprimnosti”, prezentuje čitateľom takéto nasledujúce myšlienky a názory: 

‚Jehovovi veľmi záleží na tom, aby boli všetci jeho služobníci šťastní. Vidí, keď sme smutní a trápime sa, a je blízko nás. (Žalm 145:18, 19) Pouvažuj o tom, ako sa zaujímal o svojho proroka Eliáša. Tento verný prorok žil v náročnom období v dejinách Izraela. Jehovovi služobníci boli kruto prenasledovaní a Eliáš sa stal hlavným terčom mocných nepriateľov, ktorí odporovali Bohu. (1. Kráľ. 19:1, 2

Eliáša mohol trápiť aj pocit osamelosti, lebo si myslel, že z Jehovových prorokov zostal už len on. (1. Kráľ. 19:10) Jehova to videl a okamžite reagoval. Poslal svojho anjela, aby uistil Eliáša, že nie je sám, že je ešte veľa Izraelitov, ktorí slúžia Bohu. (1. Kráľ. 19:5, 18) Ježiš láskavo uistil svojich učeníkov, že dostanú obrovskú duchovnú rodinu. (Mar. 10:29, 30) A Jehova, Hlava našej duchovnej rodiny, sľubuje, že bude podporovať všetkých, ktorí mu verne slúžia. (Žalm 9:10)‘.

Apoštol Peter, ktorý počul Ježiša predpovedať, že „Eliáš“ všetko obnoví — zjavne pochopil, že Ježiš je budúci „Eliáš“. Prinajmenšom k tomuto porozumeniu dospel v čase, keď sa stal hovorcom novopomazaného zboru Prvorodených, o čom svedčí skutočnosť, že apoštol povedal Židom: “Robte teda pokánie a obráťte sa, aby ste dostali svoje hriechy vymazané, aby od samotného Jehovu prišli obdobia osvieženia a on mohol poslať Krista určeného pre teba, Ježiša. Nebo ho musí držať v sebe až do doby obnovenia všetkých vecí, o ktorých Boh hovoril ústami svojich svätých prorokov odpradávna.” — Skutky 3:19–21.

Hoci apoštoli vydávali svedectvo o Kristovom vzkriesení, Peter naznačil, že obnovenie všetkých vecí sa neuskutoční, kým sa Ježiš nevráti druhýkrát. To jest, keď nebo už nebude držať Ježiša, to znamená, že Ježiš už nebude sedieť po Otcovej pravici, ale príde na zem, aby si zobral so sebou ostatok jeho pomazaných bratov, a tým sa začne obnova! Obnova všetkých vecí je náročná úloha. Na inom mieste Písmo hovorí o obnovení všetkých vecí tým, že sa odvoláva na nové nebo a novú zem (Izaiáš 65:17), nič iné ako nový svet! To je to, čo dosiahne návrat „Eliáša“ alebo Ježiša Krista!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123739x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie