Založ si blog

Komentár na biblický text – na 1-2-2023

Veľmi zaujímavý komentár ponúka Strážna veža na deň prvého februára roku 2023, keď ohľadne biblického verša v knihe Žalmov, o verši 145:18 – “Jehova je blízko tých, ktorí ho vzývajú, všetkých, ktorí ho vzývajú v úprimnosti”, prezentuje čitateľom takéto nasledujúce myšlienky a názory: 

‚Jehovovi veľmi záleží na tom, aby boli všetci jeho služobníci šťastní. Vidí, keď sme smutní a trápime sa, a je blízko nás. (Žalm 145:18, 19) Pouvažuj o tom, ako sa zaujímal o svojho proroka Eliáša. Tento verný prorok žil v náročnom období v dejinách Izraela. Jehovovi služobníci boli kruto prenasledovaní a Eliáš sa stal hlavným terčom mocných nepriateľov, ktorí odporovali Bohu. (1. Kráľ. 19:1, 2

Eliáša mohol trápiť aj pocit osamelosti, lebo si myslel, že z Jehovových prorokov zostal už len on. (1. Kráľ. 19:10) Jehova to videl a okamžite reagoval. Poslal svojho anjela, aby uistil Eliáša, že nie je sám, že je ešte veľa Izraelitov, ktorí slúžia Bohu. (1. Kráľ. 19:5, 18) Ježiš láskavo uistil svojich učeníkov, že dostanú obrovskú duchovnú rodinu. (Mar. 10:29, 30) A Jehova, Hlava našej duchovnej rodiny, sľubuje, že bude podporovať všetkých, ktorí mu verne slúžia. (Žalm 9:10)‘.

Apoštol Peter, ktorý počul Ježiša predpovedať, že „Eliáš“ všetko obnoví — zjavne pochopil, že Ježiš je budúci „Eliáš“. Prinajmenšom k tomuto porozumeniu dospel v čase, keď sa stal hovorcom novopomazaného zboru Prvorodených, o čom svedčí skutočnosť, že apoštol povedal Židom: “Robte teda pokánie a obráťte sa, aby ste dostali svoje hriechy vymazané, aby od samotného Jehovu prišli obdobia osvieženia a on mohol poslať Krista určeného pre teba, Ježiša. Nebo ho musí držať v sebe až do doby obnovenia všetkých vecí, o ktorých Boh hovoril ústami svojich svätých prorokov odpradávna.” — Skutky 3:19–21.

Hoci apoštoli vydávali svedectvo o Kristovom vzkriesení, Peter naznačil, že obnovenie všetkých vecí sa neuskutoční, kým sa Ježiš nevráti druhýkrát. To jest, keď nebo už nebude držať Ježiša, to znamená, že Ježiš už nebude sedieť po Otcovej pravici, ale príde na zem, aby si zobral so sebou ostatok jeho pomazaných bratov, a tým sa začne obnova! Obnova všetkých vecí je náročná úloha. Na inom mieste Písmo hovorí o obnovení všetkých vecí tým, že sa odvoláva na nové nebo a novú zem (Izaiáš 65:17), nič iné ako nový svet! To je to, čo dosiahne návrat „Eliáša“ alebo Ježiša Krista!

Čierna mágia a podprahové vyobrazenia!

17.05.2023

Po zvážení histórie mnohých podprahových experimentov už vidíme, že podprahové vyobrazenia nie sú len čierna mágia – je v tom až skutočná veda! Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme mať svoje reakcie pod kontrolou, no ak im budeme vystavení, tak budeme podliehať ich vonkajším vplyvom, i bez toho, aby sme si to vôbec osobne uvedomovali. Čierna mágia, ktorá je tiež [...]

Malé zamyslenie sa nad dnešnými ľuďmi

12.05.2023

Ako by some mohli opísať, charakterizovať ľudí, ktorí strávia hodiny a hodiny počúvaním a čítaním a sledovaním nespočetných TV relácií o niečom, čo im nevysvetlí nič, zatiaľ čo budú absolútne ignorovať niekoho, kto vie všetko? Tá osoba, ten človek, ktorý vie všetko, už to i o sebe povedal, a bolo to napísané, akoby večne vytesané do kamenných tabuliek, [...]

Jehovovi svedkovia a islamský džihád!

06.05.2023

Prebieha „vojna“, o ktorej väčšina národov nevie. Je to „džihád“ slov a zámerov, ktorý bude zahŕňať vraždu každého živého človeka na tejto planéte. To zahŕňa aj dnes ešte nenarodených. Je to systém viery, ktorý obmedzuje spasenie na pár vzácnych ľudí. Je to celosvetová teroristická organizácia, ktorá ospravedlňuje a vydáva „hrozby smrti“ každému. [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 60358x
Priemerná čítanosť článkov: 1161x

Autor blogu

Kategórie