Založ si blog

Komentár na biblický text – na 3-2-2023

Polobrat Ježiša Krista, učeník Jakub, v prvom storočí napísal pod inšpiráciou list nesúci jeho meno, v ktorom medzi iným spomenul večý zákon a princíp pre všetko Božie stvorenie, anjelov na nebi a ľudí na Zemi: “Podriaďte sa teda Bohu, ale vzoprite sa Diablovi a utečie od vás.” – Jakub 4:7.

Aj keď po tisícročnej vláde Ježiša Krista a jeho 144 000 spoločníkov z neba, ale už ako nesmrteľné bytosti, bude Satan Diabol a jeho démonskí anjelskí spoločníci a všetci ľudiia na Zemi, ktorí ich budú uctievať večne zničení, je nutné si pamätať jednu dôležitú pravdu!

Že význam mena najväčšieho nepriateľa Stvoriteľa a všetkých bytostí Boha, anjelov na nebi a ľudí na Zemi, je Satan – odporca, a Diabol – klamár! Ani odpor voči večnému Zvrchovanému vládcovi vesmíru, Bohu Jehovovi, ani klamstvo v akejkoľvek forme, nebude tolerované!

Komentár Strážnej veže sčasti hovorí: “Čo ak si uvedomíme, že sme už padli do pasce pýchy alebo chamtivosti? Môžeme z nej uniknúť! Apoštol Pavol povedal, že tí, ktorých Diabol „zaživa chytil“, môžu uniknúť z jeho pasce.” (2. Tim. 2:26)

Veľký problém dnes majú všetci svedkovia Jehovu Boha, lebo ich takzvané “apoštolské vedenie” už bolo chytené do tejto pasce Satana Diabla! Už je nemožné pre nich z tej pasce uniknúť, lebo sa postavili nad Ježiša Krista a verejne sa prehlasujú za boha (2. Tes. 2:4!

Teraz organizácia svedkov Jehovových zatvára a potom predáva desiatky kráľovských sál po celej Amerike a Británii a v iných krajinách a nariaďuje miestnym SJ ísť inam, niekedy na značnú vzdialenosť! A nehnuteľnosti (ktoré boli venované Jehovovi) sú ponúkané na predaj za vysokú cenu svetským osobám, lebo sú vo veľmi vhodnej pozícii!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

leto, horúčavy, turecko

Copernicus a Svetová meteorologická organizácia: Európa je najrýchlejšie otepľujúcim sa kontinentom na svete

22.04.2024 10:16

Priemerné teploty za posledných päť rokov v Európe dosahujú o 2,3 stupňa Celzia viac v porovnaní s predindustriálnymi úrovňami.

severná kórea raketa balistická strela

Severná Kórea odpálila niekoľko zrejme balistických striel krátkeho doletu

22.04.2024 10:12

Podľa japonskej vlády nevznikli žiadne škody.

fedor flašík

Vo veku 66 rokov zomrel podnikateľ Fedor Flašík

22.04.2024 09:38, aktualizované: 09:57

Od roku 2010 bol onkologickým pacientom.

sanitka,

Útočníci vrazili autom do skupiny ľudí v Jeruzaleme, troch zranili

22.04.2024 09:27

Po náraze z vozidla vystúpili dvaja muži. Tí sa zrejme pokúsili na ľudí v okolí strieľať.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 120049x
Priemerná čítanosť článkov: 1446x

Autor blogu

Kategórie