Založ si blog

Toľko kresťanských denominácií vo svete!

Z toľkých dnešných kresťanských denominácií, ako zistíme, ktorá je tá pravá? Keď Ježiš Kristus hovoril o tom, ako rozpoznať falošných prorokov, on vysvetlil, že strom poznáte podľa ovocia. Kresťanské ovocie je výsledkom nasledovania Krista a jeho učenia. Takže najprv musíme rozpoznať, čo učil Kristus, a potom by sme aj mali byť schopní rozoznať, kto nasleduje jeho učenie a kto nie. Vezmite si za príklad Kristovo učenie, že máme milovať blížneho. Jeden z Ježišových apoštolov, Ján, napísal toto:

“Podľa toho sa dajú spoznať Božie deti, aj Diablove deti: Ten, kto nekoná spravodlivosť, nepochádza z Boha, ani ten, kto nemiluje svojho brata. Lebo to je to posolstvo, ktoré ste počuli od začiatku, že máme milovať jeden druhého, lenže nie ako Kain, ktorý pochádzal z toho zlého a zabil svojho brata. A prečo ho zabil? Lebo jeho skutky boli zlé, ale skutky jeho brata boli dobré. Bratia, nedivte sa, že vás svet nenávidí. My vieme, že sme prešli zo smrti do života, lebo milujeme bratov. Kto nemiluje, zostáva v smrti.” – 1. Jána 3:10-14.

Z množstva náboženstiev, ktoré tvrdia, že nasledujú Kristovo učenie, koľké z nich to aj skutočne robia? Takmer všetky takzvané kresťanské náboženstvá, ale aj ich stúpenci sa zúčastňujú vo vojnách. V skutočnosti boli milióny svojimi duchovnými oklamané, aby si mysleli, že plnia svoju kresťanskú povinnosť tým, že sa prezlečia za vojakov, a aj zabijú tých, o ktorých sa hovorí, že sú ich nepriatelia. Pretože väčšina vojen, ktoré sa viedli v posledných storočiach, boli v Európe alebo sa do nich zapojovali aj takzvané kresťanské národy. Vojny sa tiež viedli práve medzi katolíkmi a protestantmi.

Na druhej strane je dobre známe, že Jehovovi svedkovia absolútne odmietajú vykonávať vojenskú službu, bez ohľadu na osobné náklady. Jehovovi svedkovia by boli radšej zabití, ako by sa mali stať vrahmi. Takže len v tejto jedninej otázke, je obrovský kontrast medzi svedkami Jehovovými a religionistami kresťanstva. Lenže zatiaľ čo existuje hŕstka siekt a kresťanských jednotlivcov, ktorí sa aj nazývajú pacifistami, takmer všetky náboženstvá kresťanstva, od katolíkov po evanjelických fundamentalistov, sú viac než ochotné spolu pochodovať do rytmu vojnových bubnov a zabíjať svojich blížnych.

SV napodobňuje najkritizovanejšiu Vieru!

14.07.2024

No predsa tú vieru, ktorú tvrdo kritizovala počas asi 150 rokov – celosvetové Kresťanstvo! A počas toho istého času ho predstavovali ako protiobraz neverného starovekého Izraela, až do času vydania knihy Čisté Uctievanie, kde sa priznali, že spoločnosť Strážna Veža, sú v skutočnosti protiobrazom neverného starovekého Izraela! Ako? V knihe Čisté Uctievanie na [...]

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

parlament, NR SR

Mimoriadna letná schôdza NR SR: Koalícia opravuje Trestný zákon, opozícia hovorí o babráctve

15.07.2024 09:00

Poslanci sa zídu v poslaneckých mimoriadne aj v lete.

búrky, Horehronie, supercela, Brezno, mReportér

Na juhu 36 stupňov na východe silné búrky: Pre Slovensku platia výstrahy prvého a druhého stupňa

15.07.2024 08:42

Vyskytnúť sa môžu aj krúpy. Varovanie platí do 18. hodiny.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Patová situácia vo Francúzsku. Ľavica sa stále nevie dohodnúť na premiérovi

15.07.2024 08:20

V nedeľu sa tohto boja vzdala Haguette Bellová, ktorá mala podporu väčšiny koaličných strán.

Ukrajina Rusko útok Dnipro obete zranení uarus

ONLINE: Mierový plán vypracuje Kyjev aj bez Rusov. Spolieha sa, že svet donúti Rusko ho rešpektovať

15.07.2024 07:07, aktualizované: 07:42

Rusko zostane agresívne aj po našom víťazstve, tvrdí poradca Zelenského Ihor Žovkva. Kyjev sa spolieha na tlak sveta na Rusko.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 132380x
Priemerná čítanosť článkov: 1576x

Autor blogu

Kategórie