Založ si blog

Význam výrazu spoločnosti AllatRa

Ciele a snahy medzinárodného verejného hnutia ALLATRA sú stanovené následovne: Prioritne sa zaväzujeme spájať všetky národy sveta v priateľstve na základe kultúrnych, morálnych a duchovných hodnôt, ktoré spájajú ľudí na celom svete. A zároveň všetci aj dôrazne podporujeme uplatňovanie prirodzených ľudských slobôd, a aj práv, formovanie úplne novej úrovne vzťahov medzi národmi založených na dobrej, nezištnej vzájomnej pomoci a tvorivej spolupráci medzi rôznymi ľuďmi na celej planéte, bez ohľadu na ich bydlisko, sociálne, národnostné , politická alebo náboženská príslušnosť.

Allat je ženské meno bohyne známej tiež pod menami Al-Lat; Alilat; Allatu. Pôvodom arabské meno. Takže výraz Allat je ženská verzia mena Alah. Ale môže to byť aj názov, nielen osobné meno. Je to predislamský duch, ktorý kedysi patril medzi hlavné božstvá uctievané v Mekke. Allat, Al Uzza a Menat sú trojica bohýň spomínaných v Koráne. Sú predmetom takzvaných „satanských veršov“, ktoré pôvodne umožňovali, aby modlitby príhovoru smerovali k trom pohanským bohyniam. Prorok Mohamed potom tieto verše odvolal. Incident bol inšpiráciou pre kontroverzný román Salmana Rushdieho z roku 1988 – Satanské verše.

Na druhej strane koncovka RA alebo Re reprezentuje staroegyptské božstvo slnka. V piatej dynastii, v 25. ale tiež i 24. storočí pred naším letopočtom, sa stal RA jedným z najdôležitejších bohov starovekého egyptského náboženstva, a potom identifikovaného predovšetkým s poludňajším slnkom. RA vládol vo všetkých častiach stvoreného sveta: na oblohe, na zemi, ale aj v podsvetí! Zaujímavé je tiež, že spoločnosťou Organizácie Spojených Národov dominuje náboženstvo menom “new age” alebo “nový vek” aj keď mnohí už otvorene hlásia, že OSN je v skutočnosti celosvetovým náboženstvom, nielen svetovou vládou!

Čierna mágia a podprahové vyobrazenia!

17.05.2023

Po zvážení histórie mnohých podprahových experimentov už vidíme, že podprahové vyobrazenia nie sú len čierna mágia – je v tom až skutočná veda! Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme mať svoje reakcie pod kontrolou, no ak im budeme vystavení, tak budeme podliehať ich vonkajším vplyvom, i bez toho, aby sme si to vôbec osobne uvedomovali. Čierna mágia, ktorá je tiež [...]

Malé zamyslenie sa nad dnešnými ľuďmi

12.05.2023

Ako by some mohli opísať, charakterizovať ľudí, ktorí strávia hodiny a hodiny počúvaním a čítaním a sledovaním nespočetných TV relácií o niečom, čo im nevysvetlí nič, zatiaľ čo budú absolútne ignorovať niekoho, kto vie všetko? Tá osoba, ten človek, ktorý vie všetko, už to i o sebe povedal, a bolo to napísané, akoby večne vytesané do kamenných tabuliek, [...]

Jehovovi svedkovia a islamský džihád!

06.05.2023

Prebieha „vojna“, o ktorej väčšina národov nevie. Je to „džihád“ slov a zámerov, ktorý bude zahŕňať vraždu každého živého človeka na tejto planéte. To zahŕňa aj dnes ešte nenarodených. Je to systém viery, ktorý obmedzuje spasenie na pár vzácnych ľudí. Je to celosvetová teroristická organizácia, ktorá ospravedlňuje a vydáva „hrozby smrti“ každému. [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 60367x
Priemerná čítanosť článkov: 1161x

Autor blogu

Kategórie