Založ si blog

Význam výrazu spoločnosti AllatRa

Ciele a snahy medzinárodného verejného hnutia ALLATRA sú stanovené následovne: Prioritne sa zaväzujeme spájať všetky národy sveta v priateľstve na základe kultúrnych, morálnych a duchovných hodnôt, ktoré spájajú ľudí na celom svete. A zároveň všetci aj dôrazne podporujeme uplatňovanie prirodzených ľudských slobôd, a aj práv, formovanie úplne novej úrovne vzťahov medzi národmi založených na dobrej, nezištnej vzájomnej pomoci a tvorivej spolupráci medzi rôznymi ľuďmi na celej planéte, bez ohľadu na ich bydlisko, sociálne, národnostné , politická alebo náboženská príslušnosť.

Allat je ženské meno bohyne známej tiež pod menami Al-Lat; Alilat; Allatu. Pôvodom arabské meno. Takže výraz Allat je ženská verzia mena Alah. Ale môže to byť aj názov, nielen osobné meno. Je to predislamský duch, ktorý kedysi patril medzi hlavné božstvá uctievané v Mekke. Allat, Al Uzza a Menat sú trojica bohýň spomínaných v Koráne. Sú predmetom takzvaných „satanských veršov“, ktoré pôvodne umožňovali, aby modlitby príhovoru smerovali k trom pohanským bohyniam. Prorok Mohamed potom tieto verše odvolal. Incident bol inšpiráciou pre kontroverzný román Salmana Rushdieho z roku 1988 – Satanské verše.

Na druhej strane koncovka RA alebo Re reprezentuje staroegyptské božstvo slnka. V piatej dynastii, v 25. ale tiež i 24. storočí pred naším letopočtom, sa stal RA jedným z najdôležitejších bohov starovekého egyptského náboženstva, a potom identifikovaného predovšetkým s poludňajším slnkom. RA vládol vo všetkých častiach stvoreného sveta: na oblohe, na zemi, ale aj v podsvetí! Zaujímavé je tiež, že spoločnosťou Organizácie Spojených Národov dominuje náboženstvo menom “new age” alebo “nový vek” aj keď mnohí už otvorene hlásia, že OSN je v skutočnosti celosvetovým náboženstvom, nielen svetovou vládou!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

Zelenskyj

Veľvyslanec Ukrajiny: Spravodlivý mier je aj v záujme Slovenska

13.06.2024 06:00

Čo očakáva Kyjev od mierového summitu, ktorý sa bude konať cez víkend vo Švajčiarsku? Pre Pravdu odpovedal ukrajinský veľvyslanec na Slovensku Myroslav Kastran.

republika, uhrík, mazurek,

Nové trendy v EÚ? Krajná pravica silnie, darí sa aj Republike. Štandardné strany upadajú, zo Smeru je vlastenecká ľavica

13.06.2024 06:00

Republike sa darí a dokázala vziať Smeru, ktorý sa označil za vlasteneckú ľavicu, časť voličov. Štandardné strany upadajú a politici často k sociálno-demokratickým myšlienkam pripájajú aj tie silne vlastenecké či národno-konzervatívne.

Nemecko, Volodymyr Zelenskyj, Bundestag, vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajinci prerátali ruskú inváziu na emisie CO2, klimatické škody im vyšli na 32 miliárd USD

13.06.2024 05:50

Ruská vojenská invázia na Ukrajinu môže byť príčinou až 175 miliónov ton emisií oxidu uhličitého, uvádza správa ukrajinského ministerstva a mimovládok.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 126475x
Priemerná čítanosť článkov: 1524x

Autor blogu

Kategórie