Založ si blog

Kedy už začne biblický čas konca!

Biblický čas konca je pomenovaný starovekými Božími prorokmi ako Deň Jehovu Boha, ale od čias Ježiša Krista ho poznáme ako Deň nášho Pána, ktorý bol zjavený apoštolovi Jánovi a opísaný v jeho inšpirovanej biblickej knihe Zjavenie týmito slovami:

“Pod vplyvom ducha som sa dostal do Pánovho dňa, počul som za sebou silný hlas, ktorý znel ako zvuk trúbky a hovoril: ‚A čo vidíš, napíš do zvitku a pošli siedmim zborom: do Efezu, Smyrny, Pergamu, Tyatíry, Sárd, Filadelfie a Laodicey‘.“ – Zjavenie 1:10, 11.

Je potrebné si na samom začiatku uvedomiť, že Nová Zmluva alebo Grécke Inšpirované Slová, boli exkluzívne písané Kristovým apoštolom a učeníkom, jeho pomazaným bratom a vyvoleným adoptovaným synom Jehovu Boha, tvoriacim s Ježišom Kristom Božie nebeské Kráľovstvo!

A preto na otázku Kristových apoštolov ohľadne konca židovského systému vecí alebo zničenia Božieho slávneho mesta a tiež jeho impozantného Svätého Chrámu rímskymi vojakmi v roku 70 n.l., musíme podľa toho pochopiť aj jeho prorocké slová:

“Dajte si pozor, aby vás nikto neoklamal, lebo mnohí prídu v mojom mene a povedia: ‚Ja som Kristus,‘ a mnohých oklamú. Budete počuť hluk boja a správy o vojnách. No nezľaknite sa. To sa musí diať, ale ešte to nebude koniec.” – Matúš 24:4-6.

Výraz “koniec” v horecitovanom verši sa vzťahuje na biblický “čas konca”, ktorý začne Veľkým Súžením, pretože to bude začiatok konca alebo čas Božieho súdu vykonaný Ježišom Kristom a podľa inšpirovaných slov apoštola Petra, začne sa “od Božieho domu” – 1. Petra 4:17.

Kto aj dnes skutočne kontroluje svet!

30.11.2023

Napriek inšpirovaným (absolútne pravdivým) slovám apoštola Ježiša Krista, Jána, v jeho prvom liste: “Vieme, že pochádzame z Boha, ale celý svet je v moci toho zlého (Satana Diabla).” (1. Jána 1:19), musíme si uvedomiť, že Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom, Jehova Boh, a zároveň aj jeho teraz už nesmrteľný syn, Ježiš Kristus, ktorému bola zverená [...]

Druhá šelma Zjavenia vychádza zo zeme!

23.11.2023

“Potom som videl iné divé zviera, ako vystupuje zo zeme. Malo dva rohy ako baránok, ale hovorilo ako drak. Má všetku právomoc toho prvého divého zvieraťa a vykonáva ju pred jeho očami. Núti zem a jej obyvateľov, aby uctievali prvé divé zviera, ktorého smrteľná rana sa zahojila. Robí veľké znamenia, dokonca spôsobuje, aby pred zrakom ľudí zostupoval z neba [...]

Historický vznik súčasnej Palestíny-čanov

12.11.2023

Moderný názov Palestína je odvodený z latinských, aj z gréckych slov, čo vedie ďalej k hebrejskému slovu pre „Filistia“. Niektoré preklady Biblie v arabčine používajú slovo pre „filištínov“, ktoré sa dá ľahko zameniť so slovom pre moderných Palestínčanov, ktorí dnes žijú na území Gazi. Dnešná arabská verzia však používa iné arabské slovo-výraz, čím [...]

šutaj eštok

Vyše 168-tisíc 'ružovým vodičákom' sa končí platnosť, upozorňuje rezort vnútra

07.12.2023 17:07

Šutaj Eštok kritizoval, že čistopisy preukazov boli objednané formou priameho rokovacieho konania. Poukázal na porušenie zákona o verejnom obstarávaní.

počítač, ruky, bankovníctvo, hacker, klávesnica, písať

Výhražné emaily neprestali. Dostali ich ďalšie dve školy

07.12.2023 16:46

Prípadom sa okamžite začali zaoberať príslušníci Národnej kriminálnej agentúry.

šimkovičová

PS podalo podnet na Šimkovičovú za účinkovanie v internetovej televízii. Ministerka obvinenie odmieta

07.12.2023 16:19

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová svojím vystupovaním vo vysielaní TV Slovan porušuje zákon, tvrdí Progresívne Slovensko.

sneh, počasie, vernár

Husté sneženie spôsobilo na strednom Slovensku energetickú kalamitu

07.12.2023 15:32

Bez elektrického prúdu sa ocitlo viac ako deväťtisíc odberných miest.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 92983x
Priemerná čítanosť článkov: 1388x

Autor blogu

Kategórie