Založ si blog

Poviem Vám Božie Sväté Tajomstvo – 3

GRÉCKE slovo mystérion je v Preklade nového sveta Svätých písiem preložené 25-krát ako „sväté tajomstvo“ a 3-krát ako „tajomstvo“. Tajomstvo označené ako sväté musí byť naozaj dôležité! Každý, kto mal výsadu dozvedieť sa takéto tajomstvo, by sa mal cítiť vysoko poctený, lebo bol považovaný za hodného mať spoločné tajomstvo so Zvrchovaným Bohom vesmíru.

V Novom Zákone to znamená také, ktorý môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo presahuje prirodzenú ľudskú schopnosť chápania, a je oznámený takým spôsobom a v takom čase, ako to určil Boh, a iba tým ľuďom, ktorí sú osvietení Jeho Duchom. V bežnom zmysle tajomstvo naznačuje zadržanie poznania; jeho biblický význam je zjavená pravda. 

Preto sa s týmto slovom spájajú predovšetkým výrazy oznámené, zjavené, odhalené, kázané, pochopené, rozširované. Najznámejšie je Zjavenie apoštola Jána, ktoré mu bolo dané koncom prvého storočia nášho letopočtu v čase keď bol väzňom na ostrove Patmos a ktoré sa vzťahuje na  prorocky Pánov deň, ktorý sa volá v Starom Zákone deň Jehovu Boha:

“Pod vplyvom ducha som sa dostal do Pánovho dňa a počul som za sebou silný hlas, ktorý znel ako zvuk trúbky, ktorý hovoril: ‚Čo vidíš, napíš do zvitku a pošli siedmim zborom: Efezu, Smyrny, Pergamu, Tyatíry, Sárd, Filadelfie, Laodicey’.“ – Zjavenie 1: 10, 11. Tento Pánov deň je dlhý tri a pol roka, presne ako čas, kde Ježiš Kristus ako pomazaný alebo Kristus oznámil židom dobrú správu o Božom Kráľovstve až do svojej mučeníckej smrti v roku 33 n.l.!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 128186x
Priemerná čítanosť článkov: 1544x

Autor blogu

Kategórie