Založ si blog

Poviem Vám Božie Sväté Tajomstvo – 3

GRÉCKE slovo mystérion je v Preklade nového sveta Svätých písiem preložené 25-krát ako „sväté tajomstvo“ a 3-krát ako „tajomstvo“. Tajomstvo označené ako sväté musí byť naozaj dôležité! Každý, kto mal výsadu dozvedieť sa takéto tajomstvo, by sa mal cítiť vysoko poctený, lebo bol považovaný za hodného mať spoločné tajomstvo so Zvrchovaným Bohom vesmíru.

V Novom Zákone to znamená také, ktorý môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo presahuje prirodzenú ľudskú schopnosť chápania, a je oznámený takým spôsobom a v takom čase, ako to určil Boh, a iba tým ľuďom, ktorí sú osvietení Jeho Duchom. V bežnom zmysle tajomstvo naznačuje zadržanie poznania; jeho biblický význam je zjavená pravda. 

Preto sa s týmto slovom spájajú predovšetkým výrazy oznámené, zjavené, odhalené, kázané, pochopené, rozširované. Najznámejšie je Zjavenie apoštola Jána, ktoré mu bolo dané koncom prvého storočia nášho letopočtu v čase keď bol väzňom na ostrove Patmos a ktoré sa vzťahuje na  prorocky Pánov deň, ktorý sa volá v Starom Zákone deň Jehovu Boha:

“Pod vplyvom ducha som sa dostal do Pánovho dňa a počul som za sebou silný hlas, ktorý znel ako zvuk trúbky, ktorý hovoril: ‚Čo vidíš, napíš do zvitku a pošli siedmim zborom: Efezu, Smyrny, Pergamu, Tyatíry, Sárd, Filadelfie, Laodicey’.“ – Zjavenie 1: 10, 11. Tento Pánov deň je dlhý tri a pol roka, presne ako čas, kde Ježiš Kristus ako pomazaný alebo Kristus oznámil židom dobrú správu o Božom Kráľovstve až do svojej mučeníckej smrti v roku 33 n.l.!

Kedy už začne biblický čas konca!

21.09.2023

Biblický čas konca je pomenovaný starovekými Božími prorokmi ako Deň Jehovu Boha, ale od čias Ježiša Krista ho poznáme ako Deň nášho Pána, ktorý bol zjavený apoštolovi Jánovi a opísaný v jeho inšpirovanej biblickej knihe Zjavenie týmito slovami: “Pod vplyvom ducha som sa dostal do Pánovho dňa, počul som za sebou silný hlas, ktorý znel ako zvuk trúbky a hovoril: [...]

Očakávame druhý príchod Ježiša Krista 2

16.09.2023

Druhý príchod Ježiša Krista, stále ešte v budúcnosti, je neoddeliteľne spojený s takými niekoľkými udalosťami, ktoré budú charakterizovať koniec tohoto pozemského súčasného nespravodlivého a neľudského systému vecí, pod kontrolou Božieho a nášho najväčšieho nepriateľa, spurného nebeského cherubína, ktorý sa stal Satanom Diablom: “Nech sa vaše srdce [...]

Očakávame druhý príchod Ježiša Krista

04.09.2023

“Aj Kristus sa obetoval iba raz, aby niesol hriechy mnohých. Keď sa zjaví po druhý raz, nebude to už preto, aby odstránil hriech, ale zjaví sa tým, ktorí ho vrúcne očakávajú, aby ich zachránil.” – Hebrejom 9:28. Ježiš Kristus opakovane vyhlásil, že sa vráti. (Lukáš 18:8; Ján 14:2, 3) Urobil to nielen priamymi vyjadreniami, ale tiež aj prostredníctvom [...]

Dmitrij Peskov

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smer je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 82547x
Priemerná čítanosť článkov: 1310x

Autor blogu

Kategórie