Založ si blog

Poviem Vám Božie Sväté Tajomstvo! – 2

“Stal som sa služobníkom zboru na váš úžitok, tak ako ma poveril Boh, aby som naplno zvestoval Božie slovo, sväté tajomstvo, ktoré bolo celý čas ukryté pred svetom i pred minulými generáciami. Ale teraz bolo zjavené jeho svätým. Boh im chcel dať spoznať toto sväté tajomstvo, slávne bohatstvo, ktoré sa oznamuje národom. Týmto tajomstvom je, že Kristus je spojený s vami, a teda máte nádej, že budete oslávení s ním.“ – Kolosanom 1:25, 26.

Aké Božie sväté tajomstvo ‚bolo celý čas ukryté pred svetom i pred minulými generáciami‘, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla? Vzťahuje sa na prvé biblické proroctvo, ktoré Jehovah Boh vyslovil už v záhrade Edén, hneď po vzbure Satana Diabla, Adama a Evy neúposlúchnutím zákazu Stvoriteľa, Jehovu Boha nejesť len z jedného stromu záhrady, zo ‚stromu poznania dobrého a zlého’, pod trestom smrti alebo ukončenia ich životov!

“Vtedy Boh Jehova povedal hadovi: ‚Pretože si to urobil, budeš prekliaty medzi všetkými zvieratami, domácimi aj divými. Budeš sa plaziť po bruchu a žrať prach po všetky dni svojho života. A ja položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu zraníš pätu‘.“ – 1. Mojžišova 3:15. Identita ženy a jej potomstva bolo Božie sväté tajomstvo až do príchodu Ježiša Krista.

Apoštol Pavol sčasti vysvetlil toto Božie sväté tajomstvo vo svojom inšpirovanom liste zboru Galatským: “Tie (Abrahámove) ženy znamenajú dve zmluvy. Prvá zmluva, ktorá bola uzavretá na vrchu Sinaj, je ako Hagar, rodí deti do otroctva. Hagar predstavuje Sinaj, vrch v Arábii, a zodpovedá terajšiemu Jeruzalemu, lebo ten je so svojimi deťmi v otroctve. Ale Jeruzalem hore je slobodný a on je našou matkou.” – Galatským 4:24-26.

Kedy už začne biblický čas konca!

21.09.2023

Biblický čas konca je pomenovaný starovekými Božími prorokmi ako Deň Jehovu Boha, ale od čias Ježiša Krista ho poznáme ako Deň nášho Pána, ktorý bol zjavený apoštolovi Jánovi a opísaný v jeho inšpirovanej biblickej knihe Zjavenie týmito slovami: “Pod vplyvom ducha som sa dostal do Pánovho dňa, počul som za sebou silný hlas, ktorý znel ako zvuk trúbky a hovoril: [...]

Očakávame druhý príchod Ježiša Krista 2

16.09.2023

Druhý príchod Ježiša Krista, stále ešte v budúcnosti, je neoddeliteľne spojený s takými niekoľkými udalosťami, ktoré budú charakterizovať koniec tohoto pozemského súčasného nespravodlivého a neľudského systému vecí, pod kontrolou Božieho a nášho najväčšieho nepriateľa, spurného nebeského cherubína, ktorý sa stal Satanom Diablom: “Nech sa vaše srdce [...]

Očakávame druhý príchod Ježiša Krista

04.09.2023

“Aj Kristus sa obetoval iba raz, aby niesol hriechy mnohých. Keď sa zjaví po druhý raz, nebude to už preto, aby odstránil hriech, ale zjaví sa tým, ktorí ho vrúcne očakávajú, aby ich zachránil.” – Hebrejom 9:28. Ježiš Kristus opakovane vyhlásil, že sa vráti. (Lukáš 18:8; Ján 14:2, 3) Urobil to nielen priamymi vyjadreniami, ale tiež aj prostredníctvom [...]

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Nachytali sa a vojakom pomáhali

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 82540x
Priemerná čítanosť článkov: 1310x

Autor blogu

Kategórie