Založ si blog

Vládnem ako kráľovná a nie som vdova!

Tento článok je pokračovanie minulého článku pod menom “Kto je dnes skutočne Veľký Babylon!” z 13. Marca 2023. Citácie boli z knihy Zjavenie, kapitola 18, verše 2, 3, a 4. Meno Veľký Babylon je označené ako ‘záhadné meno‘ a je adreovaný v mužskom rode, keď sa o ňom hovorí ako o ‘veľkom meste’, ale v ženskom rode, keď je adresovaný ako ‘prostitútka’! Spoločnosť SV ho definuje ako ‘svetové impérium falošného náboženstva’, ale bližšie štúdium tohoto ‘záhadného mesta’, v skutočnosti záhadného ‘Veľkého Mesta‘ nám prezrádza, že sa jedná o anti-typický duchovný Jeruzalém, ktorý vlastne v očiach Stvoriteľa, Jehovu Boha, bol Veľké Mesto, pretože to bolo jediné mesto na celej Zemi, ktoré nieslo meno Veľkého Boha! Apoštol Ján informuje:

“A počul som iný hlas z neba, ktorý volal: ‚Vyjdite z neho, ľud môj, aby ste aj vy neniesli vinu za jeho hriechy a aby vás nepostihol rovnaký trest. Lebo všetky jeho hriechy sa nahromadili až po nebo a Boh si spomenul na jeho zlé skutky. Urobte mu to, čo on robil iným, a odplaťte mu to dvojnásobne. Namiešajte mu do pohára dvojnásobok toho, čo dával piť iným. Do akej miery sa sám oslavoval a žil v nehanebnom prepychu, do takej miery mu dajte trápenie a smútok. Lebo si v srdci hovorí: ‚Vládnem ako kráľovná, nie som vdova a nikdy nebudem smútiť.‘Preto ho v jednom dni zasiahnu rany: smrť, smútok a hlad. A bude spálený ohňom, lebo Boh Jehova, ktorý ho odsúdil, je silný‘.” – Zjavenie 18:4-8.

Svetová spoločnosť Strážna Veža, pod vedením Vedúceho Zboru Svedkov Jehovových, pozostávajúci dnes z 9 členov takzvaných pomazaných bratov Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, sa predstavuje celému svetu ako pozemská časť Božej nebeskej organizácie, či jeho ‘manželky’, oproti Božej minulej ‘manželky‘ (Galatským 4:24) vo forme starodáveho národa Izraela, s ktorým sa ‚rozviedol‘ po tom, ako zavraždili jeho jednosplodeného syna, Ježiša Krista! Napriek tomu, že verejne prehlasuje, že ‘vládne ako kráľovná a nie je vdova a nikdy nebude smútiť’, bude súdená ako ‘prostitútka‘ pre svoje tajné členstvo v OSN počas asi 10 rokov od roku 1991 až do roku 2001, keď to bolo verejne ukázané v časopise Guardian v Spojenom Kráľovstve, okrem iných priestupkov!     

A hlas Božieho anjela (ktorý má veľkú moc a jeho sláva osvietila zem – Zjav. 18:1), v tom prípade archanjela Michaela, žijúceho na Zemi pred asi 2 000 rokmi ako dokonalý muž z Nazaretu, Ježiša Krista, povzbudivo volá k Božiemu národu, jeho verným členom, ktorí boli ‘uväznení‘ v Spoločnosti Strážna Veža, pod kontrolou Vedúceho Zboru (ako ‘kráľi‘ a ich pomocných starších ‘princov’) celosvetového spočenstva: “Vyjdite z neho, ľud môj, aby ste aj vy neniesli vinu za jeho hriechy a aby vás nepostihol rovnaký trest. Lebo jeho hriechy sa nahromadili až po nebo a Boh si spomenul na jeho zlé skutky…lebo v tom meste sa našla krv prorokov, svätých a všetkých, ktorí boli zabití na zemi.“ – Zjavenie 18:4-24.

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

študenti, vysoká škola

Študentské voľby ukázali, kam smeruje hlas mladej generácie

25.05.2024 10:35

Voľby do Európskeho parlamentu sa konali od 6. do 24. mája v 68 okresoch vo všetkých krajoch.

nehoda

Veľká tragédia pri Veľkej Mači, náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia

25.05.2024 10:21

Nehodu prežila iba 21 -ročná dievčina, ktorú záchranári transportovali s ťažkými zraneniami do nemocnice.

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123768x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie