Založ si blog

Abdiášovo prorocké videnie konca!

Najkratšia kniha Svätých Písiem Jehovu Boha, Abdiáš, má len jednu kapitolu s dvadsať jeden veršami! Preto je najkratšou knihou Božej Svätej Knižnice! Druhá najkratšia kniha Biblie je kniha nevlastného brata Ježiša Krista, učeníka Júdu, s jednou kapitolou, no len s dvadsaťštyrmi veršami. Kniha Abdiáš začína inšpirovanźmi slovami: 

“Abdiášovo Videnie:Toto hovorí Zvrchovaný Pán Jehova o Edome: “Počuli sme správu od Jehovu,medzi národy bol vyslaný posol a volá:‚Vstaňte, vytiahnime proti nemu do boja!’“ …Tvoje opovážlivé srdce ťa oklamalo, teba, ktorý bývaš v skalných trhlinách,vysoko v horách. Hovoríš si v srdci:‚Kto ma zvrhne na zem?’”  – Abdiáš 1:1-3. 

Celá kniha pojednáva o bratoch-dvojičkách, Ezauovi a Jakobovi, dvoch synoch Izáka a Rebeky. Aj keď Ezau sa narodil prvý, Biblia  hovorí: Potom prvý vyšiel celý červený a bol ako odev z vlasov, preto ho nazvali Ezau. Potom vyšiel jeho brat a jeho ruka sa držala Ezauovej päty, preto mu dal meno Jakob (čo znamená zástupca).

Plné splnenie tejto knihy o Ezauovi a Jakobovi má čas pred koncom alebo pred druhým príchodom Ježiša Krista. Ezau reprezentuje hlavnú časť pomazaných bratov vo vedení SV, zatiaľ čo Jakob verných pomazaných, ktorí sa v konci odpoja od SV a preto budú prenasledovaní staršími zo SV! Kniha sa končí inšpirovanými slovami:

Záchrancovia vystúpia na vrch Sion (to jest nebeský Sion alebo nebeské kráľovstvo),aby súdili hornatý kraj Ezaua (odpadlícku časť Božej organizácie, ktorá na samom konci bude prenasledovať verných “záchrancov-spasiteľov” nebeského Kráľovstva), a Jehova bude vládnuť ako kráľ.” – Abdiáš 1:21.

Menia otázky pre krst svedkov Jehovových!

28.03.2023

Spoločnosť Strážna Veža si počas minulého 35-ročného funkčného obdobia Vedúceho Zboru urobila drastické a neúctivé zásahy do postavenia Jehovu Boha ako najvyššieho Zvrchovaného Vládcu v kresťanskom zbore! Spoločnosť Strážna veža zneužila svoju autoritu, a akoby sa umiestnila na úroveň s Bohom Jehovom! Svojimi činmi si upevnili rovnaké postavenie ako Jehova Boh v [...]

Sú zodpovední za hriechy svojich vodcov!

17.03.2023

Sú Jehovovi svedkovia zodpovední za hriechy svojich vodcov, konkrétne za hriechy samotného Vedúceho Zboru a samej spoločnosti Strážna Veža? Aby sme dospeli k správnej biblickej odpovedi, konkrétne či sme zodpovední za hriechy našich vodcov, uvažujme o nasledujúcich inšpirovaných biblických veršoch z knihy Skutky apoštolov, napísanej pod inšpiráciou lekárom Lukášom: [...]

Kto je dnes skutočne Veľký Babylon!

13.03.2023

“A anjel zvolal silným hlasom: ‚Padol! Veľký Babylon padol a stal sa sídlom démonov a skrýšou každého nečistého ducha a každého nečistého a nenávideného vtáka! Všetky národy padli za obeť vínu jeho vášne, vínu jeho nemravnosti. Králi zeme sa s ním dopúšťali nemravnosti a obchodníci zeme zbohatli [...]

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

Americké drony lietajú ďalej od Krymu, nechcú 'príliš provokovať' Rusov

29.03.2023 08:00

Americké prieskumné bezpilotné lietadlá začali po nedávnom incidente ruskej stíhačky a amerického dronu lietať ďalej od ukrajinského polostrova Krym.

paríž

Ďalšie celoštátne protesty vo Francúzsku budú 6. apríla

29.03.2023 06:42

Obyvatelia krajiny vyšli do ulíc aj v utorok. Bol to desiaty deň celoštátnych protestov.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 42070x
Priemerná čítanosť článkov: 1169x

Autor blogu

Kategórie