Založ si blog

Jediná pravdivá veda celosvetovo!

Aký rozšírený je vedecký podvod? Najväčšia všeobecná vedecká spoločnosť na svete, Americká asociácia pre rozvoj vedy, nedávno zaslala prieskumy na túto tému 1 500 členom. Zo 469 vedcov, ktorí odpovedali, 27 % „verí, že sa za posledných 10 rokov stretli alebo boli svedkami vymysleného, falšovaného alebo plagiátneho výskumu“, uvádza časopis Science. 

Len 2 % sa domnievajú, že podvody sú na ústupe; 37 % má pocit, že je na vzostupe. Z tých, ktorí sa stretli s podvodom, 27 % uviedlo, že s tým nič neurobili, a iba 2 % verejne spochybnili údaje, o ktorých mali podozrenie, že sú falošné. Pokiaľ ide o príčiny všetkých podvodov, vedci uviedli mnohé, napríklad tvrdú súťaž o zverejnenie zistení ako prvé a získanie vládnych grantov a verejného uznania.

Súhlasí veda s Bibliou? Odpoveď Biblie je áno, hoci Biblia nie je vedeckou učebnicou, je presná, keď sa zmieňuje o veciach vedy. Zamyslime sa nad niekoľkými príkladmi, ktoré ukazujú, že veda a Biblia sa zhodujú a že Biblia obsahuje vedecké fakty, ktoré sa značne líšili od viery mnohých ľudí žijúcich v čase, keď bola napísaná:

  • Vesmír mal začiatok. (1. Mojžišova 1:1) Naproti tomu mnohé staroveké mýty opisujú vesmír nie ako stvorený, ale ako organizovaný z existujúceho chaosu. Babylončania verili, že bohovia, ktorí zrodili vesmír, pochádzajú z dvoch oceánov. Iné legendy hovoria, že vesmír vznikol z obrovského vajca.

● Vesmír je každodenne riadený racionálnymi prírodnými zákonmi, nie rozmarmi božstiev. (Jób 38:33; Jeremiáš 33:25) Mýty z celého sveta učia, že ľudia sú bezmocní pred nepredvídateľnými a niekedy nemilosrdnými činmi bohov.

● Zem je zavesená v prázdnom priestore. (Jób 26:7) Mnoho starovekých národov verilo, že svet je plochý disk podopieraný obrom alebo zvieraťom, ako je byvol alebo korytnačka.

● Rieky a pramene sú napájané vodou, ktorá sa vyparila z oceánov a iných zdrojov a potom spadla späť na zem ako dážď, sneh alebo krupobitie. (Jób 36:27, 28; Kazateľ 1:7; Izaiáš 55:10; Ámos 9:6) Starovekí Gréci si mysleli, že rieky sú napájané podzemnou vodou z oceánov, a táto myšlienka pretrvala až do 18. storočia.

● Hory stúpajú a klesajú a dnešné hory boli kedysi pod oceánom. (Žalm 104:6, 8) Naproti tomu viaceré mýty hovoria, že hory v súčasnej podobe vytvorili bohovia.

● Hygienické postupy chránia zdravie. Zákon daný izraelskému národu obsahoval nariadenia o umývaní sa po dotyku mŕtveho tela, karanténe ľudí s infekčnou chorobou a bezpečnom odstraňovaní ľudského odpadu. (3. Mojžišova 11:28; 13:1–5; 5. Mojžišova 23:13) Naproti tomu jeden z egyptských prostriedkov, ktoré sa používali, keď boli dané tieto príkazy, vyžadoval naniesť na otvorenú ranu zmes, ktorá obsahovala ľudské exkrementy.

Menia otázky pre krst svedkov Jehovových!

28.03.2023

Spoločnosť Strážna Veža si počas minulého 35-ročného funkčného obdobia Vedúceho Zboru urobila drastické a neúctivé zásahy do postavenia Jehovu Boha ako najvyššieho Zvrchovaného Vládcu v kresťanskom zbore! Spoločnosť Strážna veža zneužila svoju autoritu, a akoby sa umiestnila na úroveň s Bohom Jehovom! Svojimi činmi si upevnili rovnaké postavenie ako Jehova Boh v [...]

Sú zodpovední za hriechy svojich vodcov!

17.03.2023

Sú Jehovovi svedkovia zodpovední za hriechy svojich vodcov, konkrétne za hriechy samotného Vedúceho Zboru a samej spoločnosti Strážna Veža? Aby sme dospeli k správnej biblickej odpovedi, konkrétne či sme zodpovední za hriechy našich vodcov, uvažujme o nasledujúcich inšpirovaných biblických veršoch z knihy Skutky apoštolov, napísanej pod inšpiráciou lekárom Lukášom: [...]

Kto je dnes skutočne Veľký Babylon!

13.03.2023

“A anjel zvolal silným hlasom: ‚Padol! Veľký Babylon padol a stal sa sídlom démonov a skrýšou každého nečistého ducha a každého nečistého a nenávideného vtáka! Všetky národy padli za obeť vínu jeho vášne, vínu jeho nemravnosti. Králi zeme sa s ním dopúšťali nemravnosti a obchodníci zeme zbohatli [...]

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

Americké drony lietajú ďalej od Krymu, nechcú 'príliš provokovať' Rusov

29.03.2023 08:00

Americké prieskumné bezpilotné lietadlá začali po nedávnom incidente ruskej stíhačky a amerického dronu lietať ďalej od ukrajinského polostrova Krym.

paríž

Ďalšie celoštátne protesty vo Francúzsku budú 6. apríla

29.03.2023 06:42

Obyvatelia krajiny vyšli do ulíc aj v utorok. Bol to desiaty deň celoštátnych protestov.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 42069x
Priemerná čítanosť článkov: 1169x

Autor blogu

Kategórie