Založ si blog

Pýcha a ctižiadostivosť Satana Diabla!

Pýcha a ctižiadostivosť boli prvotným hriechom Satana. Predtým, ako vymyslel plán, ako oklamať Evu, určite mal o sebe neprimeranú mienku a začal túžiť po pozícií, ktorá patrila výlučne tým, ktorých si vyvolil sám Boh! Práve preto ešte dlho po vzbure v záhrade Edén apoštol Pavol radil starším, aby do úradu dozorcu neustanovovali novoobráteného muža, bez ohľadu na to, aký je kvalifikovaný, „zo strachu, že by sa nafúkol pýchou a neupadol do rozsudku vyneseným nad diablom.“

Keďže boh toho sveta je pyšný, hrdý, ambiciózny, podporuje i podnecuje také nežiaduce vlastnosti v ľuďoch, aby ich využil na svoju špinavú prácu. Je zrejmé, že kresťania nie sú imúnni voči tomu! Pôvodní apoštoli mali medzi sebou množstvo sporov o to, ktorý z nich je najväčší. No Ján a Jakub dokonca požiadali svoju matku, aby sa súkromne obrátila na Ježiša a požiadala jej dvoch synov, aby mali pri Ježišovi rezervované osobné tróny — ten jeden napravo a druhý naľavo. Je zahanbujúce, že aj pri príležitosti večere sa medzi nimi rozpútal spor o to, kto je najväčší apoštol…

Bez ohľadu na skutočnosť, že satan v hebrejčine doslova znamená odporca, odporca a aj protivník, dejiny Izraela a Judska sa zdajú byť jednou dlhou, depresívnou kronikou intríg, a vojen a nemravnosti. Ale s vedomím, že Diabol sa vždy snažil podvrátiť, chytiť a zničiť Jehovových kráľov, v konečnom dôsledku s úmyslom zmariť objavenie sa Mesiáša v jeho Dávidovom rode, konflikty nadobudli zmysel.

S príchodom kresťanstva sa vo všeobecnej vojne otvoril nový front. Od chvíle, keď bol Ježiš pokrstený, Satan začal manévrovať so svojimi pozemskými prisluhovačmi, aby mu odporovali. A počnúc jedným z Ježišových vlastných apoštolov, všetkých počas prvého storočia Protivník využíval pyšných a ambicióznych mužov, aby infiltrovali a skazili, ak to bolo možné, celé zbory.

Napríklad na konci prvého storočia starý apoštol Ján písal o istom ambicióznom starcovi, menom Diotrephes, ktorý ale miloval prvé miesto v zbore. Jeho hrdosť nepoznala hraníc, pretože odmietal prijímať apoštolove listy alebo dokonca pohostinne prijímať cestujúcich bratov — a to až tak ďaleko, že sa pokúšal vyhodiť zo zboru všetkých bratov, ktorí im už poskytli pohostinnosť. Aké to poburujúce! Napriek tomu Boh dovolil, aby to pokračovalo. Bolo na bratoch, ako sa s tým vysporiadajú, čo Ján sľúbil, že ak k nim príde. (Ján 3)

Ježiš Kristus dôrazne varoval svojich učeníkov, že počas záveru sa bratia budú navzájom nenávidieť a zradiť a dokonca aj členovia rodiny sa obrátia na svojich blízkych a dajú ich na popravu. Pripomína to Absolóna, ktorý sa nechal vyhlásiť za kráľa a snažil sa usmrtiť svojho vlastného otca Dávida. Dávid bol nútený utiecť zo svojho paláca a stal sa opäť utečencom, rovnako ako to urobil, keď sa ho pokúsil zabiť šialený kráľ Saul.

Niet ale pochýb o tom, že ambiciózni muži, ktorí sú podobne ako znamenití apoštoli v starovekom Korinte agentmi Satana, ktorí sa i dostali do pozícií vo vedení Strážnej veže, sú pripravení vykonať temné skutky svojho pána. A keď príde posledná hodina, vojde do nich Satan, rovnako ako do Judáša počas Ježišovej poslednej hodiny. Potom žalmy, ktoré Dávid napísal o bezohľadných mužoch hľadajúcich jeho život, nadobudnú pre veriacich skutočný význam.

Menia otázky pre krst svedkov Jehovových!

28.03.2023

Spoločnosť Strážna Veža si počas minulého 35-ročného funkčného obdobia Vedúceho Zboru urobila drastické a neúctivé zásahy do postavenia Jehovu Boha ako najvyššieho Zvrchovaného Vládcu v kresťanskom zbore! Spoločnosť Strážna veža zneužila svoju autoritu, a akoby sa umiestnila na úroveň s Bohom Jehovom! Svojimi činmi si upevnili rovnaké postavenie ako Jehova Boh v [...]

Sú zodpovední za hriechy svojich vodcov!

17.03.2023

Sú Jehovovi svedkovia zodpovední za hriechy svojich vodcov, konkrétne za hriechy samotného Vedúceho Zboru a samej spoločnosti Strážna Veža? Aby sme dospeli k správnej biblickej odpovedi, konkrétne či sme zodpovední za hriechy našich vodcov, uvažujme o nasledujúcich inšpirovaných biblických veršoch z knihy Skutky apoštolov, napísanej pod inšpiráciou lekárom Lukášom: [...]

Kto je dnes skutočne Veľký Babylon!

13.03.2023

“A anjel zvolal silným hlasom: ‚Padol! Veľký Babylon padol a stal sa sídlom démonov a skrýšou každého nečistého ducha a každého nečistého a nenávideného vtáka! Všetky národy padli za obeť vínu jeho vášne, vínu jeho nemravnosti. Králi zeme sa s ním dopúšťali nemravnosti a obchodníci zeme zbohatli [...]

paríž

Ďalšie celoštátne protesty vo Francúzsku budú 6. apríla

29.03.2023 06:42

Obyvatelia krajiny vyšli do ulíc aj v utorok. Bol to desiaty deň celoštátnych protestov.

Vladimír Soták, generálny riaditeľ Železiarne Podbrezová

Soták o problémoch v zdravotníctve: Naťahuje sa to ako 'sopeľ na rukáve'

29.03.2023 06:23

Takmer 30-tisíc Horehroncov podpísalo petíciu za zachovanie breznianskej nemocnice a za jej zaradenie do vyššej úrovne. Situáciu kritizuje aj Vladimír Soták.

Železnice / Koľnice / Vlak /

Železniciam chýbajú peniaze aj plán. Vlakov zadarmo či lacných lístkov sa budeme musieť vzdať, tvrdí odborníčka

29.03.2023 06:05

Je smutné, že na neriešenie zúfalého stavu našich koľají nás musí upozorňovať zahraničie, hovorí v podcaste denníka Pravda analytička Desana Mertinková.

vojna na Ukrajine, míny

ONLINE: Jadrové zbrane v Bielorusku znepokojili Bidena. Súčiastky do dronov Šáhed majú aj v AliExpresse

29.03.2023 06:00, aktualizované: 07:17

Slová Vladimira Putina o rozmiestnení jadrových zbraní v Bielorusku označil Joe Biden za nebezpečné. EÚ vyzýva Bielorusko, aby tieto zbrane odmietlo.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 42051x
Priemerná čítanosť článkov: 1168x

Autor blogu

Kategórie