Založ si blog

Pýcha a ctižiadostivosť Satana Diabla!

Pýcha a ctižiadostivosť boli prvotným hriechom Satana. Predtým, ako vymyslel plán, ako oklamať Evu, určite mal o sebe neprimeranú mienku a začal túžiť po pozícií, ktorá patrila výlučne tým, ktorých si vyvolil sám Boh! Práve preto ešte dlho po vzbure v záhrade Edén apoštol Pavol radil starším, aby do úradu dozorcu neustanovovali novoobráteného muža, bez ohľadu na to, aký je kvalifikovaný, „zo strachu, že by sa nafúkol pýchou a neupadol do rozsudku vyneseným nad diablom.“

Keďže boh toho sveta je pyšný, hrdý, ambiciózny, podporuje i podnecuje také nežiaduce vlastnosti v ľuďoch, aby ich využil na svoju špinavú prácu. Je zrejmé, že kresťania nie sú imúnni voči tomu! Pôvodní apoštoli mali medzi sebou množstvo sporov o to, ktorý z nich je najväčší. No Ján a Jakub dokonca požiadali svoju matku, aby sa súkromne obrátila na Ježiša a požiadala jej dvoch synov, aby mali pri Ježišovi rezervované osobné tróny — ten jeden napravo a druhý naľavo. Je zahanbujúce, že aj pri príležitosti večere sa medzi nimi rozpútal spor o to, kto je najväčší apoštol…

Bez ohľadu na skutočnosť, že satan v hebrejčine doslova znamená odporca, odporca a aj protivník, dejiny Izraela a Judska sa zdajú byť jednou dlhou, depresívnou kronikou intríg, a vojen a nemravnosti. Ale s vedomím, že Diabol sa vždy snažil podvrátiť, chytiť a zničiť Jehovových kráľov, v konečnom dôsledku s úmyslom zmariť objavenie sa Mesiáša v jeho Dávidovom rode, konflikty nadobudli zmysel.

S príchodom kresťanstva sa vo všeobecnej vojne otvoril nový front. Od chvíle, keď bol Ježiš pokrstený, Satan začal manévrovať so svojimi pozemskými prisluhovačmi, aby mu odporovali. A počnúc jedným z Ježišových vlastných apoštolov, všetkých počas prvého storočia Protivník využíval pyšných a ambicióznych mužov, aby infiltrovali a skazili, ak to bolo možné, celé zbory.

Napríklad na konci prvého storočia starý apoštol Ján písal o istom ambicióznom starcovi, menom Diotrephes, ktorý ale miloval prvé miesto v zbore. Jeho hrdosť nepoznala hraníc, pretože odmietal prijímať apoštolove listy alebo dokonca pohostinne prijímať cestujúcich bratov — a to až tak ďaleko, že sa pokúšal vyhodiť zo zboru všetkých bratov, ktorí im už poskytli pohostinnosť. Aké to poburujúce! Napriek tomu Boh dovolil, aby to pokračovalo. Bolo na bratoch, ako sa s tým vysporiadajú, čo Ján sľúbil, že ak k nim príde. (Ján 3)

Ježiš Kristus dôrazne varoval svojich učeníkov, že počas záveru sa bratia budú navzájom nenávidieť a zradiť a dokonca aj členovia rodiny sa obrátia na svojich blízkych a dajú ich na popravu. Pripomína to Absolóna, ktorý sa nechal vyhlásiť za kráľa a snažil sa usmrtiť svojho vlastného otca Dávida. Dávid bol nútený utiecť zo svojho paláca a stal sa opäť utečencom, rovnako ako to urobil, keď sa ho pokúsil zabiť šialený kráľ Saul.

Niet ale pochýb o tom, že ambiciózni muži, ktorí sú podobne ako znamenití apoštoli v starovekom Korinte agentmi Satana, ktorí sa i dostali do pozícií vo vedení Strážnej veže, sú pripravení vykonať temné skutky svojho pána. A keď príde posledná hodina, vojde do nich Satan, rovnako ako do Judáša počas Ježišovej poslednej hodiny. Potom žalmy, ktoré Dávid napísal o bezohľadných mužoch hľadajúcich jeho život, nadobudnú pre veriacich skutočný význam.

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Rusi by využili prímerie, aby sa pripravili na ďalšie útoky a vojnu s NATO, tvrdí ISW

25.05.2024 08:30

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123729x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie