Založ si blog

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom:

“V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky Jeruzalem bol predobrazom takzvaného kresťanstva. Lebo podmienky, aké vládli v nevernom Jeruzaleme, napríklad modlárstvo, úplatkárstvo a úžerníctvo, nám bezpochyby pripomínajú stav v takzvanom Kresťanstve. Ale čo sa stalo v posledných rokoch?

V našich publikáciách sa upustilo od vysvetľovania proroctiev na základe obrazov-predobrazov a ich splnenia. Tento prístup volíme iba vtedy, ak nám na to dáva podklad sama Biblia. Je v Biblii jasný podklad na to, aby sme mohli Jeruzalem považovať za predobraz takzvaného kresťanstva? Nie!? A ako to odôvodňujú:

Zamyslime sa: Jeruzalem bol istý čas centrom čistého uctievania a časom sa jeho obyvatelia stali odpadlíkmi. Naproti tomu takzvané kresťanstvo nikdy neuctievalo Boha čistým spôsobom. Od svojho vzniku vo štvrtom storočí n. l. vždy vyučovalo falošné náuky! A okrem toho sa tie isté náuky praktizujú až dodnes!

Okrem toho keď Jeruzalem zničili Babylončania, Jehova ho obnovil, a tak sa opäť stal centrom čistého uctievania a mal Jehovovu priazeň. Ale takzvané kresťanstvo nikdy nemalo Božiu priazeň, a keď bude vo veľkom súžení zničené, už nikdy nebude obnovené! A potom pokračujú:

K akému záveru nás to vedie? Keď skúmame biblické proroctvá, ktoré sa splnili na nevernom Jeruzaleme, možno si pomyslíme: Toto alebo tamto je presne ako v takzvanom kresťanstve. Ale nezdá sa, že by existoval biblický podklad na to, aby sme mohli Jeruzalem považovať za predobraz takzvaného kresťanstva.”

No pravdaže nemôžu Kresťanstvo považovať za protiobraz neverného Jeruzaléma, pretože v Kresťanstve nikdy neexistovalo pravé uctievanie (alebo inými slovami svetské Kresťanstvo nikdy nebolo v Zmluve s pravým Bohom, Jehovovom)! Lebo protiobrazom neverného Jeruzaléma je dnešná spoločnosť Strážna Veža (ktorá tvrdí, že je v Zmluve)!

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Taká cenzúra nebola ani v komunizme!

31.03.2024

Zatiaľ čo v minulosti existovala cenzúra v takzvaných komunistických štátoch, dnes existuje cenzúra na celom svete! A to dokazuje, že zdrojom komunistickej (lenže aj socialistickej a tiež necistickej) myšlienky je tá identita, impérium, o ktorej prorocky predpovedala Biblia v knihe Daniela, napísaná prorokom Danielom: “Ku koncu ich kraľovania, keď zlo priestupníkov dosiahne [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Putin prišiel už o pol milióna vojakov, tvrdí Kyjev. ISW: Rusi by využili prímerie ako prípravu na vojnu s NATO

25.05.2024 08:30, aktualizované: 09:31

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123742x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie