Založ si blog

Sú zodpovední za hriechy svojich vodcov!

Sú Jehovovi svedkovia zodpovední za hriechy svojich vodcov, konkrétne za hriechy samotného Vedúceho Zboru a samej spoločnosti Strážna Veža? Aby sme dospeli k správnej biblickej odpovedi, konkrétne či sme zodpovední za hriechy našich vodcov, uvažujme o nasledujúcich inšpirovaných biblických veršoch z knihy Skutky apoštolov, napísanej pod inšpiráciou lekárom Lukášom:

“Tohto muža, ktorý vám bol vydaný v súlade s Božím stanoveným zámerom a poznaním budúcich vecí, ste rukami zločincov pribili na kôl a usmrtili.” – Skutky 2_23. “Keď to počuli, bodlo ich pri srdci a povedali Petrovi a ostatným apoštolom: „Bratia, čo máme robiť?“ Peter im povedal: „Robte pokánie a nech sa každý z vás dá pokrstiť v mene Ježiša Krista, aby vám boli odpustené hriechy, a dostanete dar svätého ducha.” – Skutky 2:37, 38.

Z vyššie uvedených veršov Písma je zrejmé, že Peter obvinil CELÝ NÁROD Izraela s hriechom vraždy Ježiš Krista! Väčšina študentov Biblie však vie, že to boli hlavne farizeji a náboženskí vodcovia, ktorí vlastne spôsobil smrť Ježiša a nie obyvatelia Izraela. Prečo to teda apoštol Peter tak povedal obyvateľom Jruzaléma a v skutku členom celého národa?

V skutočnosti apoštol Peter mohol obviniť celý izraelský národ za tento hriech kvôli tomu, čo sa nazýva ‚komunitná vina‘. Toto je niečo, čo sa židovský národ naučil prostredníctvom Božieho zákona k jeho ľuďom. Skvelý príklad ‚komunitnej viny’ vo Svätom Písme je pre nás znázornený v Zjavení 18:4, kde Boh vyhlasuje, že všetci členovia jeho národa musia vyjsť y Veľkého Babylonu:

A počul som iný hlas z neba, ktorý volal: „Vyjdite z neho (z Balylonu Veľkého), ľud môj, aby ste aj vy neniesli vinu za jeho hriechy a aby vás nepostihol rovnaký trest. Lebo jeho hriechy sa nahromadili až po nebo a Boh si spomenul na jeho zlé skutky.” – Zjavenie 18:4, 5.

Menia otázky pre krst svedkov Jehovových!

28.03.2023

Spoločnosť Strážna Veža si počas minulého 35-ročného funkčného obdobia Vedúceho Zboru urobila drastické a neúctivé zásahy do postavenia Jehovu Boha ako najvyššieho Zvrchovaného Vládcu v kresťanskom zbore! Spoločnosť Strážna veža zneužila svoju autoritu, a akoby sa umiestnila na úroveň s Bohom Jehovom! Svojimi činmi si upevnili rovnaké postavenie ako Jehova Boh v [...]

Kto je dnes skutočne Veľký Babylon!

13.03.2023

“A anjel zvolal silným hlasom: ‚Padol! Veľký Babylon padol a stal sa sídlom démonov a skrýšou každého nečistého ducha a každého nečistého a nenávideného vtáka! Všetky národy padli za obeť vínu jeho vášne, vínu jeho nemravnosti. Králi zeme sa s ním dopúšťali nemravnosti a obchodníci zeme zbohatli [...]

Abdiášovo prorocké videnie konca!

12.03.2023

Najkratšia kniha Svätých Písiem Jehovu Boha, Abdiáš, má len jednu kapitolu s dvadsať jeden veršami! Preto je najkratšou knihou Božej Svätej Knižnice! Druhá najkratšia kniha Biblie je kniha nevlastného brata Ježiša Krista, učeníka Júdu, s jednou kapitolou, no len s dvadsaťštyrmi veršami. Kniha Abdiáš začína inšpirovanźmi slovami: “Abdiášovo Videnie:Toto [...]

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

Americké drony lietajú ďalej od Krymu, nechcú 'príliš provokovať' Rusov

29.03.2023 08:00

Americké prieskumné bezpilotné lietadlá začali po nedávnom incidente ruskej stíhačky a amerického dronu lietať ďalej od ukrajinského polostrova Krym.

paríž

Ďalšie celoštátne protesty vo Francúzsku budú 6. apríla

29.03.2023 06:42

Obyvatelia krajiny vyšli do ulíc aj v utorok. Bol to desiaty deň celoštátnych protestov.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 42067x
Priemerná čítanosť článkov: 1169x

Autor blogu

Kategórie