Založ si blog

Pravdivá tvorivá spoločnosť už v akcii!

Zmeny v ľudskej spoločnosti sa nikdy neuskutočňovali spôsobom “zdola nahor”, ale to vždy bolo “zhora nadol”! Už na samom začiatku Stvoriteľ všetkého života na nebi aj na Zemi dal úlohu svojmu prvému pozemskému synovi, Adamovi a jeho manželke: 

“A Boh ich požehnal a povedal im: ‚Buďte plodní, množte sa, naplňte zem a podmaňte si ju a vládnite nad…každým živočíchom, ktorý sa pohybuje po zemi’.“ – 1. Mojžišova 1:28. A mali ju uskutočniť pod jeho dozorom!

Netrvalo dlho, keď pod vplyvom jedného z Božích ankejov, cherubínom, podľahli jeho pokúšeniu a obaja neúposlúchli príkaz ich nebeského Otca, zjedli zo zakázaného stromu ovocie a tak prišli ako už hriešní ľudia pod jeho kontrolu!

A presne tak, ako to pokračovalo počas asi šiestich tisícročí, zmeny v živote ľudí na tejto planéte Zem sa vždy uskutočňovali tým istým spôsobom: “zhora nadol”! Napriek tomu, ich Stvoriteľ ich nenechal takto živoriť!

Cez svojho proroka Izaiáša Stvoriteľ sľubuje: “Veď tvorím nové nebesia a novú zem (novú pozemskú tvorivú spoločnosť).” – Izaiáš 65:17. Akékoľvek sľuby o tom, že “spolu vytvoríme novú spoločnosť” sú jednoducho klamlivé pre nevzdelaných ľudí sveta! 

Táto nová tvorivá spoločnosť Stvoriteľa začala s krstom a pomazaním hlavného člena “semena ženy” (1. Mo. 3:15), a skončí so zhromaždením všetkých jej členov, vrátane tých, ktorí pod výrazom “veľký zástup”, prežijú prichádzajúci Armagedon.

Obsahuje Starý Zákon mystické pravdy?

20.04.2024

Mylná predstava, napríklad podľa kabalistov je, že Tóra alebo Mojžišovský Zákon obsahuje skryté posolstvá Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom. Skutočnosť je diametrálne iná, podľa inšpirovaných slov samého Mojžiša, ktorý zaznamenal Tóru, a uviedol, že jej posolstvo je jasné a prístupné všetkým, nie je skryté v nejakom mystickom kóde: “Tieto [...]

Vedúci zbor Strážnej Veže nepozná hanbu!

18.04.2024

Uplynuli štyri roky, odkedy sa pandémia rozpútala ako zásterka na napumpovanie biliónov do finančného systému, ktorý vybuchol v septembri 2019. Potom už vyvinuté vakcíny boli uvedené na trh v roku 2021. Možno jednoznačne povedať, že vakcíny, čo Strážna Veža bezvýhradne podporila, nie sú ani bezpečné, ani účinné. A nielenže tieto injekcie nezabránili infekcii alebo [...]

Kto je protiobrazom neverného Izraela!

11.04.2024

V knihe pod názvom Čisté Uctievanie, vydanej spoločnosťou Strážna Veža v roku 2018, na strane 174 v rámčeku pod názvom Bol neverný Jeruzalem predobrazom takzvaného kresťanstva, sa medzi iným uvádza toto vysvetlenie ohľadne starovekého neverného Jeruzaléma v porovnaní s dnešným celosvetovým Kresťanstvom: “V minulosti sa v našich publikáciách tvrdilo, že odpadlícky [...]

čašník, práca, reštaurácia

Pracovať 35 hodín alebo mať voľné piatky? Poľsko zvažuje skrátenie pracovného týždňa

25.05.2024 09:03

Uplynulo už viac ako 100 rokov od zavedenia osemhodinového pracovného času, odvtedy sa toho veľa zmenilo, hovorí ministerka.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Charkov

ONLINE: Rusi by využili prímerie, aby sa pripravili na ďalšie útoky a vojnu s NATO, tvrdí ISW

25.05.2024 08:30

Putin a Kremeľ pravdepodobne považujú víťazstvo na Ukrajine za nevyhnutnú podmienku na to, aby mohli viesť vojnu s NATO, tvrdí americký inštitút ISW.

Taiwan, čína, cvičenie

Tchaj-pej: Čínske manévre boli provokáciou voči medzinárodnému poriadku

25.05.2024 08:22

Vojenský analytik povedal, že lode čínskej armády sa k brehom Taiwanu dostali "bližšie, ako kedykoľvek predtým".

Narva

Rusko opäť provokuje. Estóncom ukradlo bóje na pohraničnej rieke

25.05.2024 08:00

Rusi v noci odstránili 24 z 50 svetelných bójí na rieke Narva. Estónci proti tomu nezasiahli, aby zabránili konfrontácii.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 123731x
Priemerná čítanosť článkov: 1491x

Autor blogu

Kategórie