Založ si blog

Menia otázky pre krst svedkov Jehovových!

Spoločnosť Strážna Veža si počas minulého 35-ročného funkčného obdobia Vedúceho Zboru urobila drastické a neúctivé zásahy do postavenia Jehovu Boha ako najvyššieho Zvrchovaného Vládcu v kresťanskom zbore!

Spoločnosť Strážna veža zneužila svoju autoritu, a akoby sa umiestnila na úroveň s Bohom Jehovom! Svojimi činmi si upevnili rovnaké postavenie ako Jehova Boh v Jeho vlastnom chrámovom usporiadaní! (Pozri 2. Tes. 2:3, 4) 

A to všetko, samozrejme, uniklo pozornosti miliónom dôverčivých jednotlivcov v zbore Jehovových svedkov na celom svete! Jedným z pozoruhodných príkladov, ako sa to robí, sú ich jemné zmeny v otázkach pre kandidátov na krst od roku 1985. 

Aby sme teraz skutočne videli ale drastický rozdiel, všimnime si staré otázky na krst kandidátov svedkov Jehovových pred týmto rokom 1985, a ktoré sú sú nasledovné:

1) Rozpoznal si sa ako hriešnik a človek, ktorý potrebuje spasenie od Jehovu Boha? A uznal si že táto spása predchádza od neho a cez jeho výkupcu, Ježiša Krista?

2) Na základe tejto viery v Boha a v jeho zaopatrenom vykúpení si sa bezvýhradne oddal Jehovovi Bohu, aby si odteraz plnil jeho vôľu tak, ako je tá vôľa už zjavená skrze Krista Ježiša a skrze Božie Slovo ako jeho Duch Svätý to objasňuje? (Pozri SV 1970 str. 309 ods. 20)

Lenže teraz porovnajte tieto otázky s novými krstnými od roku 1985. Nové otázky pre kandidátov stať sa oddanými svedkami Jehovu Boha, sú nasledovné:

1) Na základe obete Ježiša Krista, oľutoval si svoje hriechy a oddal si sa Jehovovi, aby si plnil jeho vôľu?

2) Chápeš, že tvoja oddanosť a krst ťa identifikuje ako svedka Jehovu Boha v spojení s jeho organizáciou riadenou Božím duchom? (Pozri Strážna Veža 1. júna 1985, str. 30 ods. 3, 4) Všimli ste si niečo nové???

V prvom rade sa kladie dôraz na to, aby jednotlivec bol hriešnikom, ktorý potrebuje záchranu od Jehovu Boha. Ďalej jednotlivec uznáva Ježišovu úlohu v tomto spasení ako výkupcu ľudstva. Po druhé, jednotlivec reaguje na myšlienku, že zasvätil celý svoj život Jehovovi Bohu. Jednotlivec chápe, že Božia vôľa je zjavená prostredníctvom Jeho Slova pod vedením Ducha Svätého, a preto má vždy posledné slovo v živote človeka. To je to, s čím jednotlivec súhlasí pred Jehovom navždy. Uzavreli ste takúto dohodu? Otázky sú určite správne a slúžia na to, aby nám všetkým pripomenuli našu vážnu zodpovednosť byť mu úplne lojálni!

Nový súbor otázok však poukazuje na niečo iné. Áno, jednotlivcovi je povedané, aby tiež rozpoznal skutočnosť, že je hriešnik, ktorý potrebuje pokánie, ale nehovorí, že jeho záchrana pochádza od Jehovu! To zostane visieť vo vzduchu. Jednotlivec môže uvažovať o tom, že jeho záchrana môže pochádzať od Jehovu, ale môže pochádzať aj z nejakého dodatočného zdroja, ako je „organizácia riadená duchom“. V prvej otázke to nie je jasne uvedené! A ako vidíte, druhá otázka priamo spája oddanosť osoby a jej identifikáciu so združením známym ako Jehovovi svedkovia, áno, s „organizáciou riadenou duchom“! Mohol by byť jednotlivec oddaný spoločne Jehovovi a organizácii riadenej duchom? Dôsledky sú vážne! Posúďte to vy!

Čierna mágia a podprahové vyobrazenia!

17.05.2023

Po zvážení histórie mnohých podprahových experimentov už vidíme, že podprahové vyobrazenia nie sú len čierna mágia – je v tom až skutočná veda! Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme mať svoje reakcie pod kontrolou, no ak im budeme vystavení, tak budeme podliehať ich vonkajším vplyvom, i bez toho, aby sme si to vôbec osobne uvedomovali. Čierna mágia, ktorá je tiež [...]

Malé zamyslenie sa nad dnešnými ľuďmi

12.05.2023

Ako by some mohli opísať, charakterizovať ľudí, ktorí strávia hodiny a hodiny počúvaním a čítaním a sledovaním nespočetných TV relácií o niečom, čo im nevysvetlí nič, zatiaľ čo budú absolútne ignorovať niekoho, kto vie všetko? Tá osoba, ten človek, ktorý vie všetko, už to i o sebe povedal, a bolo to napísané, akoby večne vytesané do kamenných tabuliek, [...]

Jehovovi svedkovia a islamský džihád!

06.05.2023

Prebieha „vojna“, o ktorej väčšina národov nevie. Je to „džihád“ slov a zámerov, ktorý bude zahŕňať vraždu každého živého človeka na tejto planéte. To zahŕňa aj dnes ešte nenarodených. Je to systém viery, ktorý obmedzuje spasenie na pár vzácnych ľudí. Je to celosvetová teroristická organizácia, ktorá ospravedlňuje a vydáva „hrozby smrti“ každému. [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 60358x
Priemerná čítanosť článkov: 1161x

Autor blogu

Kategórie