Založ si blog

Komentár na biblický text – na 1-2-2023

Veľmi zaujímavý komentár ponúka Strážna veža na deň prvého februára roku 2023, keď ohľadne biblického verša v knihe Žalmov, o verši 145:18 – “Jehova je blízko tých, ktorí ho vzývajú, všetkých, ktorí ho vzývajú v úprimnosti”, prezentuje čitateľom takéto nasledujúce myšlienky a názory: 

‚Jehovovi veľmi záleží na tom, aby boli všetci jeho služobníci šťastní. Vidí, keď sme smutní a trápime sa, a je blízko nás. (Žalm 145:18, 19) Pouvažuj o tom, ako sa zaujímal o svojho proroka Eliáša. Tento verný prorok žil v náročnom období v dejinách Izraela. Jehovovi služobníci boli kruto prenasledovaní a Eliáš sa stal hlavným terčom mocných nepriateľov, ktorí odporovali Bohu. (1. Kráľ. 19:1, 2

Eliáša mohol trápiť aj pocit osamelosti, lebo si myslel, že z Jehovových prorokov zostal už len on. (1. Kráľ. 19:10) Jehova to videl a okamžite reagoval. Poslal svojho anjela, aby uistil Eliáša, že nie je sám, že je ešte veľa Izraelitov, ktorí slúžia Bohu. (1. Kráľ. 19:5, 18) Ježiš láskavo uistil svojich učeníkov, že dostanú obrovskú duchovnú rodinu. (Mar. 10:29, 30) A Jehova, Hlava našej duchovnej rodiny, sľubuje, že bude podporovať všetkých, ktorí mu verne slúžia. (Žalm 9:10)‘.

Apoštol Peter, ktorý počul Ježiša predpovedať, že „Eliáš“ všetko obnoví — zjavne pochopil, že Ježiš je budúci „Eliáš“. Prinajmenšom k tomuto porozumeniu dospel v čase, keď sa stal hovorcom novopomazaného zboru Prvorodených, o čom svedčí skutočnosť, že apoštol povedal Židom: “Robte teda pokánie a obráťte sa, aby ste dostali svoje hriechy vymazané, aby od samotného Jehovu prišli obdobia osvieženia a on mohol poslať Krista určeného pre teba, Ježiša. Nebo ho musí držať v sebe až do doby obnovenia všetkých vecí, o ktorých Boh hovoril ústami svojich svätých prorokov odpradávna.” — Skutky 3:19–21.

Hoci apoštoli vydávali svedectvo o Kristovom vzkriesení, Peter naznačil, že obnovenie všetkých vecí sa neuskutoční, kým sa Ježiš nevráti druhýkrát. To jest, keď nebo už nebude držať Ježiša, to znamená, že Ježiš už nebude sedieť po Otcovej pravici, ale príde na zem, aby si zobral so sebou ostatok jeho pomazaných bratov, a tým sa začne obnova! Obnova všetkých vecí je náročná úloha. Na inom mieste Písmo hovorí o obnovení všetkých vecí tým, že sa odvoláva na nové nebo a novú zem (Izaiáš 65:17), nič iné ako nový svet! To je to, čo dosiahne návrat „Eliáša“ alebo Ježiša Krista!

Menia otázky pre krst svedkov Jehovových!

28.03.2023

Spoločnosť Strážna Veža si počas minulého 35-ročného funkčného obdobia Vedúceho Zboru urobila drastické a neúctivé zásahy do postavenia Jehovu Boha ako najvyššieho Zvrchovaného Vládcu v kresťanskom zbore! Spoločnosť Strážna veža zneužila svoju autoritu, a akoby sa umiestnila na úroveň s Bohom Jehovom! Svojimi činmi si upevnili rovnaké postavenie ako Jehova Boh v [...]

Sú zodpovední za hriechy svojich vodcov!

17.03.2023

Sú Jehovovi svedkovia zodpovední za hriechy svojich vodcov, konkrétne za hriechy samotného Vedúceho Zboru a samej spoločnosti Strážna Veža? Aby sme dospeli k správnej biblickej odpovedi, konkrétne či sme zodpovední za hriechy našich vodcov, uvažujme o nasledujúcich inšpirovaných biblických veršoch z knihy Skutky apoštolov, napísanej pod inšpiráciou lekárom Lukášom: [...]

Kto je dnes skutočne Veľký Babylon!

13.03.2023

“A anjel zvolal silným hlasom: ‚Padol! Veľký Babylon padol a stal sa sídlom démonov a skrýšou každého nečistého ducha a každého nečistého a nenávideného vtáka! Všetky národy padli za obeť vínu jeho vášne, vínu jeho nemravnosti. Králi zeme sa s ním dopúšťali nemravnosti a obchodníci zeme zbohatli [...]

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

Americké drony lietajú ďalej od Krymu, nechcú 'príliš provokovať' Rusov

29.03.2023 08:00

Americké prieskumné bezpilotné lietadlá začali po nedávnom incidente ruskej stíhačky a amerického dronu lietať ďalej od ukrajinského polostrova Krym.

paríž

Ďalšie celoštátne protesty vo Francúzsku budú 6. apríla

29.03.2023 06:42

Obyvatelia krajiny vyšli do ulíc aj v utorok. Bol to desiaty deň celoštátnych protestov.

Vladimír Soták, generálny riaditeľ Železiarne Podbrezová

Soták o problémoch v zdravotníctve: Naťahuje sa to ako 'sopeľ na rukáve'

29.03.2023 06:23

Takmer 30-tisíc Horehroncov podpísalo petíciu za zachovanie breznianskej nemocnice a za jej zaradenie do vyššej úrovne. Situáciu kritizuje aj Vladimír Soták.

istrazca

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 42063x
Priemerná čítanosť článkov: 1168x

Autor blogu

Kategórie